Ozdoby bożonarodzeniowe na okno - inspiracje i pomysły na dekoracje świąteczne

2018-12-07 16:02

Przystrajając dom na święta, nie zapomnijmy o aranżacji okna. Dekoracje bożonarodzeniowe na okna powinny się wyróżniać i tworzyć magiczny nastrój. Do strojenia okna przydadzą się takie ozdoby, jak świece, stroiki, lampki choinkowe, zawieszki czy naklejki na szybę. Zobacz, jak pomysłowo ozdobić okna na Boże Narodzenie!

Spis treści

  1. Dekoracje bożonarodzeniowe na okno w zimowym klimacie
  2. Parapet na Boże Narodzenie – jakie ozdoby nim ustawić?
  3. Ozdoby bożonarodzeniowe na okno - lampki świąteczne
  4. Pomysły na dekoracje świąteczne - GALERIE ZDJĘĆ

Ozdabiając dom na Boże Narodzenie, pamiętajmy także o dekoracji okna. Stworzy ona we wnętrzu magiczny klimat, szczególnie jeśli pogoda płata nam figla i zamiast mroźnej zimy mamy wciąż szaroburą jesień. Dzięki dekoracjom świątecznym na parapecie zapomnimy o nie zawsze przyjaznej aurze, a oczekiwanie na Boże Narodzenie będzie jeszcze przyjemniejsze. Polecane dekoracje bożonarodzeniowe na okna to np. różnorodne figurki, świąteczne stroiki czy ozdobne naklejki na szybę. Warto również rozświetlić okno lampkami choinkowymi, by pięknie się prezentowało także z zewnątrz.

Dekoracje bożonarodzeniowe na okno w zimowym klimacie

Ostatnie lata w Polsce są na tyle przewrotne, że częściej mamy opady śniegu na Wielkanoc niż na Wigilię! Wczesnozimowa plucha może skutecznie pozbawić świątecznego entuzjazmu, dlatego warto przygotować środki zaradcze w postaci dekoracji bożonarodzeniowych na okna. Zimowy nastrój możemy łatwo wyczarować, zdobiąc okno drobiazgami w kolorze białym i błękitnym. Do szyby przyklejmy mieniące się śnieżynki, a na parapecie połóżmy białą tkaninę albo pióra, które będą imitować śnieg. Na tym postawmy białe świece w doniczkach albo gałązki świerku i powstanie urokliwa, świąteczna aranżacja okna.

..  Bożonarodzeniowa girlanda świąteczna – ZRÓB TO SAM! >>>

..  Świąteczny stroik z brzozy – naturalna dekoracja DIY >>>

Parapet na Boże Narodzenie – jakie ozdoby nim ustawić?

Dekoracyjny wieniec adwentowy ze świecami możemy ustawić na parapecie niemal miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Zamiast tradycyjnego, okrągłego wianka wybierzmy oczywiście kształt dopasowany do parapetu. Taki wieniec łatwo zrobić samemu np. z drewnianej skrzyneczki. Dodajemy do niej cztery świece, bombki, szyszki i odrobinę iglaków. Więcej do szczęścia nie trzeba! Ciekawy efekt dekoracyjny zapewnia też mech.

Co jeśli nie wieniec adwentowy? Możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Na parapecie na czas Bożego Narodzenia pięknie zaprezentują się świece pod każdą postacią – umieszczone w świecznikach, lampionach świątecznych czy dekoracyjnych latarenkach. Możemy też stworzyć autorskie dekoracje z bombek choinkowych, szyszek, suszonych plastrów pomarańczy, kory cynamonu, lukrowanych świątecznych pierniczków czy różnorodnych ozdób świątecznych ręcznie robionych.

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

..  Gwiazda z papieru – jak zrobić krok po kroku? >>>

Ozdoby bożonarodzeniowe na okno - lampki świąteczne

Dekoracyjne oświetlenie okna na święta pozwala wyczarować świąteczną aurę nawet na miesiąc przed Wigilią! Radosne oczekiwanie warto dodatkowo wspomóc wieńcem adwentowym ze świecami, które pięknie będą komponować się ze światłem lampek choinkowych. A gdzie umieścić lampki? Najprościej na ramie okna. Lżejsze lampki z dekoracyjnymi żarówkami (np. w formie gwiazdek czy śnieżynek) można również przyczepić do firanek.

Pomysły na dekoracje świąteczne - GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE