Dekoracja okien: zdjęcia, porady, inspiracje. Najciekawsze dekoracje okna

2022-04-19 0:58

Jak urządzić wnętrze, by było nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również ciepłe i przytulne? Doskonałym pomysłem będzie dekoracja okien. Zdjęcia, które znajdziesz w naszej galerii zdjęć pochodzą z prawdziwych mieszkań i pokazują, jak w prosty sposób można udekorować okna! W artykule znajdziesz również garść inspiracji i wskazówek, dzięki którym twoja dekoracja okna będzie prezentować się zjawiskowo!

Spis treści:

Wystrój okien - inspiracje i pomysły

Jeśli chcecie mieć przytulne wnętrza, zadbajcie o wystrój okien. Inspiracje i pomysły zaczerpnięte z innych wnętrz pomogą nam stworzyć unikatową aranżację okna. Nawet we wnętrzu w stylu nowoczesnym można zastosować ciekawe rozwiązania dotyczące wystroju okien. Jeśli dobrze dobierzemy wzory i kolor tkanin do dekoracji okien, nawet wiedeńskie rolety zdobne drapowaniami będą dobrze wyglądały.

Jednym z ciekawszych sposobów na dekorację okna jest roleta wiedeńska. Roleta wiedeńska to bryt materiału, który przy podciąganiu do góry tworzy w dolnej części delikatne marszczenia. Pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Najlepiej wygląda jako dekoracja okna średniej szerokości.

Dekoracja okien w minimalistycznym salonie

Ładne zasłony, firany, rolety powieszone w minimalistycznym salonie wprowadzą do niego miękkość i lekką niefrasobliwość. Na zasłony nadaje się prawie każda tkanina, a ich uszycie jest stosunkowo łatwe. Możecie też kupić gotowe zasłony i firany, ich wybór jest bardzo duży. Zanim zabierzecie się za dekoracje okna, zastanówcie się, jaki kolor zasłon, firan czy rolet będzie pasował do waszego pokoju.

Przykładowo w sypialni do dekoracji okien sprawdzą się tkaniny w ciemnym kolorze lub podbite podszewką, bo skutecznie zacieniają wnętrze. Jeśli wybierzemy wzorzyste zasłony, pamiętajmy, że takie dekoracje okien wyraźnie wpływają na styl i proporcje pomieszczenia.

Wybieramy firany do salonu i sypialni >>>

Firanki do kuchni, zasłony, zazdrostki, panele – PORADNIK >>>

Dekoracje okna we wnętrzu w stylu klasycznym

Jeśli wnętrza w stylu klasycznym, w stonowanych barwach, lepiej zdecydujmy się na podobną dekorację okna. Ładnie sprawdzą się okienne zazdrostki – z klasycznych koronkowych firan lub kolorowych materiałów. Gdy połączymy je z żywymi kwiatami w wazonie lub doniczkach, efekt będzie bardzo przyjemny dla oka. Ciekawie mogą wyglądać również kryształowe naczynia i ozdoby, które ustawimy na kuchennym parapecie. Warto też dekoracje okien dopasować do koloru ścian, obicia kanapy, poduszek czy obicia krzeseł.

Nowoczesne dekoracje okienne

Wnętrza w stylu nowoczesnym możemy przystroić podobnymi dekoracjami okien. Ciekawie będą się prezentować naklejki na szyby, które podkreślą charakter nowatorskiej aranżacji okna. Zamiast klasycznej zazdrostki powieśmy w oknie flagę ulubionego kraju albo zdjęcie wydrukowane na materiale. Także oryginalne i nietypowe zawieszki na okna doskonale się tutaj sprawdzą.

Dekoracja okien - zdjęcia

Jeśli szukacie pomysłu na wystrój okien, obejrzyjcie naszą galerię zdjęć. Wybraliśmy ładne dekoracje okien z prawdziwych mieszkań. Niezależnie od tego, jaki lubicie styl, prezentowane na zdjęciach dekoracje okien są dobrze dopasowane do wystroju wnętrza, w którym się znajdują. A to bardzo ważna zasada w urządzaniu wnętrz, by wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Jeśli nie masz pomysłu, na jaki wystrój okna się zdecydować, zobacz nasze galerie. Znajdziesz w nich zdjęcia salonów urządzonych w różnych stylach.

Dekoracja okna - zazdrostka w maki
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE