Co zrobić, aby igły z choinki nie opadały? Otwórz portfel, tam znajdziesz rozwiązanie!
Co zrobić, aby igły z choinki nie opadały, a drzewko przez całe święta pozostawało zielone i świeże? Mamy sprawdzony trik, który pomoże ci zachować choinkę w doskonałej kondycji. Dzięki tej prostej metodzie twoje drzewko dłużej będzie wyglądać pięknie, a ty unikniesz opadających igieł. Wystarczy tylko kilka monet!
Autor: Serhii Sheremet / iStock / Getty Images Plus
Spis treści
Co zrobić, żeby choinka nie gubiła igieł?
Co zrobić, aby igły z choinki nie opadały? Jak przedłużyć trwałość żywej choinki? To naturalne, że żywa choinka traci igły, gdy trzymamy ją w pomieszczeniu. Po ścięciu drzewka zaczynają zachodzić w nim procesy gnilne, które przyczyniają się między innymi do utraty igieł.
Co zrobić, żeby igły z choinki nie opadały? Obniż temperaturę
Dobra wiadomość jest taka, że możemy spowolnić proces obumierania drzewka tak, by cieszyć się nim jak najdłużej. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym trzymamy choinkę nie powinno być bardzo ciepłe.
Dostęp do świeżego powietrza i chłodniejsza temperatura to idealne warunki dla żywej choinki. Warto więc nieco przykręcić grzejniki w pokoju, w którym stoi drzewko i regularnie je wietrzyć. Co więcej, żywą choinkę należy trzymać daleko od kaloryferów, kominków i innych źródeł ciepła.
Choinka gubi igły? Nie zapominaj o wodzie!
Drzewko powinno mieć też stały dostęp do wody. Zaleca się więc trzymać żywą choinkę w metalowym stojaku wyposażonym w pojemnik na wodę.
Zobacz także: Odkryj modne sposoby na kaszmirową choinkę i beżowe ozdoby. Choinka w beżu to must-have w tym sezonie!
Jak przedłużyć trwałość żywej choinki? Genialny trik
By zatrzymać (przynajmniej na jakiś czas) procesy gnilne choinki, warto skorzystać z prostego triku, który znały i stosowały już nasze babcie. Polega on na wrzuceniu do pojemnika z wodą kilku miedzianych monet (np. jedno- lub dwugroszówek).
Miedź ma silne właściwości bakteriobójcze. Skutecznie eliminuje drobnoustroje, wirusy, pleśń i grzyby. W drzewku stojącym w tak zakwaszonej wodzie bakterie gnilne rozwijają się wolniej, co przekłada się na silniejsze gałęzie i zmniejszenie ilości opadających igieł. A my możemy dłużej cieszyć się pachnącą choinką.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak ubrać choinkę nowocześnie? 39 pomysłów i gotowych inspiracji!
Autor: agencjafree/living4media
Tak ubrana choinka wygląda olśniewająco.