Aranżacja okna: naklejki na okno jako wiosenna dekoracja okna

2013-04-09 15:14

Brakuje Ci pomysłów na aranżację okna? Znaleźliśmy nowy pomysł dekoracji okien, w sam raz na wiosenny czas. Teraz w dekoracji okna królują oryginalne naklejki, witraże i zawieszki.

Zadbaj o ciekawą aranżację okien i odśwież ich wygląd za pomocą dodatków. Aby okna wyglądały wiosennie, powieś na nich kolorowe ozdoby, które pięknie zabarwią wiosenne światło. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością dekoracji okiennych - doradzamy, jak ze smakiem wykorzystać ciekawy motyw w dekoracji okna.

Naklejki na oknie – to wiosenne rozwiązanie, które ożywi wnętrze i ubarwi dom. Taka aranżacja okna to trend, który przywędrował z Niemiec i zachwyca Polaków. Zainspirowani pomysłem coraz chętniej zawieszamy dekoracje na naszych oknach. Znudziły nas już puste okna połączone z klasyczną firanką, zasłoną lub roletą. Warto odważyć się na zawieszenie witraża, naklejki lub innej ozdoby jako dekoracji wiosennej okna.

Naklejki na okno: dobierz okienną dekorację

Zachwyceni pomysłem często zapominamy, gdzie jest granica dobrego smaku. Jeśli zdecydujesz się na zawieszenie kompozycji na oknie, ogranicz się do trzech mniejszych ozdób, najlepiej połączonych tematycznie. Efekt dekoracji okna wzmocni kolor naklejki, wybierz więc taki, który zgra się z wnętrzem mieszkania, a także pozytywnie wpłynie na Twój nastrój. Do sypialni, czy salonu zazwyczaj pasują białe ażurowe wzory naklejek. Taka dekoracja okna będzie wyglądała oryginalnie, świeżo i nieco orientalnie.

Fioletowe i wrzosowe dodatki okienne będą nas pozytywnie nastrajać i dodawać energii. Pasują one do kuchennych małych okien. Fiolet współgra z zielenią np. ziół stojących tuż obok. Subtelne róże okiennych dekoracji idealnie nadają się do pokoju dzieci, głównie dziewczynek, zaś energiczna zieleń będzie zachwycać chłopców.

Naklejki na okno: wzory dekoracji wiosennych

Wzorów dekoracji okiennych jest dużo. Stęsknieni za wiosną proponujemy wykorzystać w aranżacji okna wiosenne motywy, np. kwiatowe wzory. Róże, fiołki, bzy krokusy – wiosenne bukiety - to wymarzona gra kolorów. Wielokolorowe detale naklejek okiennych, zestawienie chociaż dwóch kolorów, uchroni Cię od monotonii. Wiosenna łąka na kolorowym szkle lub naklejce, na pewno pobudzi Twoją wyobraźnię, nawet w pochmurny dzień.

Wiosna to również świat zwierząt, dlatego w naszych propozycjach dekoracji okiennych znajdziecie również motywy ptaków, motyli itd. Nie wahaj się dekorować okien, umieszczając w nich detale zwierząt. Świat flory i fauny zawsze budzi nas do życia. Nie próbuj ograniczać się do monochromatycznych dekoracji, szczególnie wiosną. W stonowanych wnętrzach, które są Twoim zacisznym kątem, postaw na jednolite barwy i wzory, efekt będzie równie ciekawy.

Naklejki na okno i inne dekoracje - inspiracje