Pokój dla dziecka. Nasz hit: pokój dla rodzeństwa
Zobaczcie pokój dla dziecka urządzony naprawdę z klasą. Jest to pokój dla rodzeństwa, dwóch chłopców, którzy nie muszą mieć jeszcze osobnych pokojów. Udało się stworzyć pokój dziecięcy z osobnym zakątkiem dla każdego z chłopców. Aranżacja pokoju jest nowoczesna i wygodna.
Autor: Konrad Kalbarczyk
Kolorowa pościel i miękkie poduchy budują klimat wnętrza. To zarazem elementy, za pomoca których łatwo odmienić jego charakter
Pokój dla dziecka został urządzony dla dwóch kilkuletnich braci w jednym z pomieszczeń na poddaszu. Projekt pokoju dla rodzeństwajest autorstwa ich mamy, która doskonale znając charaktery swoich dzieci, mogła stworzyć osobny azyl dla każdego z nich. Pokój dla rodzeństwa miał być wygodny i ładny. Aranżacja pokoju dziecięcego dokładnie przemyślana, okazała się trafiona.
Pokój dla dziecka: podłoga w pokoju - dobra baza
Pokój dla dziecka znajduje się na poddaszu. W obu częściach pokoju dla rodzeństwa jest taka sama posadzka. Pomalowane na biało stare deski podłogowe tworzą neutralną bazę dla odmiennych aranżacji, w których wykorzystano meble i sprzęty w różnych tonacjach kolorystycznych. Drugim kolorem powtarzającym się w obu częściach pokoju dziecięcgo jest czerń - takie są ramy łóżek, szafki oraz ramki do zdjęć.
Poddasze: dobre miejsce na pokój dla dziecka
Aranżacja pokoju dla dziecka na poddaszu zwykle rodzi wiele wyzwań. Częstą przeszkodą są skosy, które utrudniają funkcjonalne urządzenie wnętrza. Gdy przeznacza się je na pokój dziecka, odpada połowa problemów. Niższe sprzęty łatwiej umieścić pod skosami, a dzieci uwielbiają klimat strychów i przestrzeń pełną zakamarków. W tym wypadku długi pokój dla rodzeństwa na poddaszu został przedzielony w połowie, tak aby każdy z chłopców uzyskał swoją niezależną przestrzeń. Dzielący obie części pokoju murek wyznacza strefy, które różnią się wystrojem i odpowiadają indywidualnym potrzebom braci.
Pokój dla młodszego chłopca
W części jednego z chłopców ścianę zdobi tapeta w pasy. Uzyskano w ten sposób dynamiczny charakter pokoju dla rodzeństwa odpowiadający usposobieniu zamieszkującego go chłopca. Kolory w pokoju dziecka zastosowane na ścianach - granat, czerwień i biel - powtórzono w innych elementach aranżacji pokoju.
Pokój dla starszaka
Pokój dla rodzeństwa w części przeznaczonej dla starszego z braci, wyróżnia bardziej stonowana kolorystyka. Elementem centralnym wystroju wnętrza jest biurko - miejsce do nauki i uprawiania hobby, jakim jest sklejanie modeli statków i samolotów. Dominującą szarą tonację ożywiają barwne akcenty na tkaninach i zabawkach, dzięki temu pokój dla chłopca nabiera stylu.
Więcej inspiracji:
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Biało-niebieska ściana jest główną dekoracją pokoju, dlatego zasłania ją jedynie stylowa komoda i nawiązujące do koloru nieba chmurki.
Autor: Mariusz Purta
Taka propozycja aranżacji przypadnie do gustu miłośnikom robotów. Wielka naklejka na ścianie, z futurystycznym bohaterem sprawi, że mały fan filmów science fiction zakocha się w swoim pokoju. Do podłużnej lampy doczepiono kolorowe kule ziemskie i figurkę statku kosmicznego, co tworzy harmonijną oprawę dla naklejki na ścianie. Białe meble: prosty stolik kawowy i charakterystycznie pogięty śmietnik są stylowe i typowe dla skandynawskich aranżacji.
Autor: Mariusz Bykowski
W pokoju małego chłopca motywem przewodnim są niedźwiadki. Zajęły tapetę, łóżko, podłogę i półki.
Autor: Konrad Kalbarczyk
Przy urządzaniu tego pokoju dla chłopca nie zapomniano o wzięciu pod uwagę zainteresowań dziecka – półki i regały uginają się pod bogactwem pluszaków i innych zabawek.
Autor: Marcin Czechowicz
Papierowe dekoracje i ozdoby, szczególnie te autorstwa dziecka, warto eksponować w pokoju dziecka. Będą dumą i ozdobą lokatora pokoju, a do tego zainspirują do kolejnych pomysłów do własnoręcznego wykonania!