Nie bła(c)he rozmowy o rodzicielstwie. Internetowy serial z gwiazdami w stanie wyjątkowym

2021-09-28 11:41

Upragniony, pozytywny wynik testu ciążowego – mieszanka euforii i stresu, a w głowie milion pytań. Jak to będzie? Czy sobie poradzę? Do tego wątpliwości: kogo zapytać, gdzie się poradzić? W serialu „Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie” sprawdzone rady dają lekarze i położne, a swoimi doświadczeniami związanymi z rodzicielstwem w dzielą się gwiazdy, m.in. Wojtek Błach, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Małgorzata Socha, Maria Dejmek i Kamila Kamińska.

Nie bła(c)he rozmowy o rodzicielstwie
Autor: Kinderkraft, materały prasowe Gwiazdy serialu Nie bła(c)he rozmowy o rodzicielstwie. Od lewej: Wojciech Błach, Kamila Kamińska, Małgorzata Socha i Aleksandra Szwed.

Serial „Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”, adresowany do osób oczekujących na dziecko, łączy świat nauki ze światem sławnych rodziców. Swoimi prawdziwymi doświadczeniami rodzicielskimi dzielą się m.in. Wojtek Błach, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Małgorzata Socha, Maria Dejmek i Kamila Kamińska. Rzetelne informacje o tym, jak odnaleźć się w nowej sytuacji, o czym pamiętać w okresie ciąży oraz jak przygotować się do porodu, a dalej do macierzyństwa i tacierzyństwa, opowiadają natomiast eksperci – lekarze i położne z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Instytucja ta objęła produkcję swoim patronatem.

Serial  “Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”
Autor: materiały prasowe Gwaizdy serialu “Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”: Kamila Kamińska, Wojtek Błach, Aleksandra Szwed, Małgorzata Socha

– Wojtek Błach kupił mnie jednym zdaniem; gdy powiedział, że mądrzyć będą się eksperci. A my mamy tak naprawdę tylko udostępnić kanały przekazu wiadomości – w trakcie uroczystej premiery serialu 27 września 2021 r. mówiła Aleksandra Szwed, którą oglądamy także na ekranie z krągłym ciążowym brzuszkiem. – Bardzo mnie cieszy, że nie my jako osoby publiczne jesteśmy ekspertami do wszystkiego i mamy znać się na wszystkim, tylko możemy też sami podnieść poziom własnej świadomości, sięgając po wiedzę od osób, które są z tym zawodowo związane, jak lekarze czy położne. Bardzo się cieszę, że mogę wykorzystać własne zasięgi, by móc wam te informacje przybliżyć. Bo podejrzewam, że jest bardzo, bardzo wiele pytań, na które trudno znaleźć odpowiedzi, jako że jesteśmy zalewani przekazami sprzecznymi z sobą – podkreślała.

Skąd pomysł na serial dokumentalny, w dodatku w dynamicznej formie złożonej z wideorozmów pomiędzy bohaterami? Mówił o tym z kolei Wojtek Błach, aktor, autor pomysłu i główny twórca, a prywatnie ojciec dwojga (wkrótce trojga) dzieci. – Zauważyłem kiedyś w pociągu, że ludzie się uśmiechają już nie do siebie nawet, tylko do telefonów. Na plaży w Dębkach odpaliłem telefon i zacząłem patrzeć przez telefon na żonę, a ona na mnie. Zaczęliśmy używać tego urządzenia trochę jak lustra. Zapytałem: o czym myślisz, a z tego pytania urodził się pomysł, żebyśmy zrobili filmowy pamiętnik z przygody, jaką jest ciąża i cały okres przygotowań do narodzin dziecka.

Jak dobrze wykorzystać „stan wyjątkowy”

Osoby znane i lubiane odsłaniają nieco swojej prywatności, by bardzo intymny, ale naturalny „stan wyjątkowy” pokazać w jak najbardziej autentycznej formule. Fachowcy z kolei dostarczają pewnych odpowiedzi na często pojawiające się pytania. To lekarze i położne z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. A prócz nich eksperci firmy Kinderkraft, którzy doradzają i pomagają wybrać produkty, dzięki którym codzienność z maluchem staje się łatwiejsza. Wszystko po to, by rodzic mógł skupić się na tym, co dla najważniejsze – na więzi, bliskości, miłości.

Marka Kinderkraft, dzięki której powstał serial, to producent wysokiej jakości wózków, nosidełek, krzesełek, fotelików samochodowych, łóżeczek, mat i innych akcesoriów niezbędnych dziecku, mamie i tacie. Firma wie, że moment po narodzinach dziecka to czas, w którym krawężniki stają się nagle trochę za wysokie, droga na 6. piętro jest jak szlak na ośmiotysięcznik, a codzienne zakupy to wyprawa wymagająca naprawdę dobrej strategii. Okres, w którym często wybiegacie myślami w przyszłość, by przewidzieć wszystkie potrzeby rosnącego malucha. Ale też czas, w którym spinanie domowego budżetu może być sporym wyzwaniem.

Więcej na kinderkraft.pl