Ten kolor będzie modny w 2025 roku. Wnętrza wyglądają tak szlachetnie!

2024-07-04 11:50

Inspirowany subtelnymi barwami zmierzchu, łączy w sobie elegancję i nowoczesność. Ma w sobie nutę tajemniczości i surrealistyczną aurę, która już dziś inspiruje miłośników designu. Jaki kolor zastąpi uwielbiany Peach Fuzz i stanie się głównym bohaterem 2025 roku? Znawcy nazywają go "Future Dusk"! Ten szlachetny kolor jest czymś pomiędzy zimnym fioletem, a granatem. Dlaczego właśnie ten kolor zdominuje magazyny wnętrzarskie?

Spis treści

  1. Kolor 2025 roku - jaki będzie?
  2. Meble w odcieniach Future Dusk
  3. Dodatki w kolorze chabrowym
  4. Jakie kolory połączyć z "Future Dusk"?

Kolor 2025 roku - jaki będzie?

"Future Dusk" staje w opozycji do uwielbianego "Peach Fuzz" - Koloru Roku 2024 ogłoszonego przez Instytut Pantone. Bez wątpienia - pokochaliśmy tę aksamitną, delikatnie brzoskwiniową barwę tak bardzo, że zdominowała magazyny wnętrzarskie, media społecznościowe i nasze wnętrza.

Czego zapragniemy w przyszłym roku? Eksperci prognozują, że będzie to właśnie "Future Dusk” - co oznacza przyszły zmierzch czy zmierzch przyszłości.

Jak podaje Rzeczpospolita, z raportu firmy analitycznej WGSN wynika, jakimi kolorami będziemy chcieli się otaczać i nosić na sobie. 

- Raport powstał we współpracy z Coloro, firmą zajmującą się tworzeniem palet kolorystycznych dla projektantów i artystów (czyli zajmuje się tym samym, co na przykład Pantone). Publikacja dotyczy nie tylko mody, ale również aranżacji wnętrz i preferowanej przez konsumentów kolorystyki różnego rodzaju produktów. Na najbardziej ogólnym poziomie – tłumaczą autorzy – kolor roku stanowi wizualne odzwierciedlenie przyszłych nastrojów, wartości i potrzeb ludzi - zaznacza sukces.rp.pl

Meble w odcieniach Future Dusk

Producenci już dziś zastanawiają się, czym zaskoczyć najbardziej wymagających konsumentów. Obły fotel w modnym kolorze, a może niewielki, błyszczący stolik do kawy? Wyobraźnia nie zna granic! Jeśli pragniesz wprowadzić do swojego wnętrza trochę nowoczesności, postaw na meble w pożądanym kolorze.

Wcale nie musisz przeprowadzać kosztownego remontu! Wystarczy, że uzupełnisz swoje wnętrze o piękne, nieco futurystyczne meble.

Dodatki w kolorze chabrowym

Jeszcze subtelniejszą opcją będzie zastosowanie modnego koloru w dodatkach. Poduszki, zasłony, dywany, wazony czy lampy inspirowane "Future Dusk" to prawdziwy rarytas!

Takie akcenty dodadzą wnętrzu nowoczesności, jednocześnie go nie przytłaczając. Warto również rozważyć chabrowe akcenty w kuchni czy łazience, na przykład w postaci naczyń, świec w chabrowych pojemnikach, ręczników czy dekoracyjnych płytek.

Murator Remontuje: Malowanie boazerii – metamorfoza przedpokoju
Materiał sponsorowany

Jakie kolory połączyć z "Future Dusk"?

"Future Dusk" będzie idealnym wyborem na lata dla każdego, kto ceni sobie nowoczesny design. Z czym najlepiej połączyć ten kolor? 

Niebanalnie będzie wyglądał z głębokim, rdzawym kolorem, delikatnie z brudnym różem, a ekstrawagancko - z fioletem lub czerwienią. Jeśli chcemy urządzić klasyczne wnętrze - modny kolor zestawmy z

  • bielą,
  • czernią,
  • beżem
  • lub brązem.

Bez względu na to, czy "Future Dusk" zostanie okrzyknięty kolorem 2025 roku, jedno jest pewne - to barwa niezwykła, głęboka i piękna!

Internet oszalał na punkcie tej kawalerki! Ma tylko 20 metrów, a pomieściła wszystko