Instytut Pantone ogłosił Kolor Roku 2024. Pomiędzy różem i pomarańczą

2023-12-08 7:24

Kolorem Roku 2024 Instytutu Pantone właśnie został Peach Fuz 13-1023, aksamitnie delikatny brzoskwiniowy odcień, który wyraża tęsknotę za wspólnotą i przytulnością w tych niepewnych czasach.

Ogłoszenie Koloru Roku 2024 to okazja do uczczenia 25. rocznicy programu Pantone Color of the Year. Po raz pierwszy Kolor Roku został ogłoszony w 1999 roku, był nim PANTONE 15-4020 Cerulean Blue, zgaszony odcień koloru niebieskiego. Przez ćwierć wieku ogłoszenie Koloru Roku stało się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie designu.

W tym roku, eksperci Instytutu Pantone wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom o spokojnym świecie, rosnącym potrzebom stworzenia bezpiecznego schronienia. Ciepły i przytulny odcień otula, podkreśla pragnienie bycia razem, prezentuje świeże podejście do nowej rzeczywistości.

„Przytulny brzoskwiniowy odcień osadzony pomiędzy różem i pomarańczą, wprowadza do wnętrza spokój, otula nas swoją aksamitnością, oferując przestrzeń do bycia razem lub cieszenia się samotnością” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute.

Poetycki i romantyczny, czysty brzoskwiniowy odcień z nutą vintage, odzwierciedla przeszłość, ale eksperci Instytutu Pantone nadali mu współczesne brzmienie.

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz
Autor: serwis prasowy pantone.com Kolor Roku 2024 Instututy Pantone - PANTONE 13-1023 Peach Fuzz

Zobacz też: Kolor roku 2024 marki Tikkurila. Spójrz na barwy z nowej perspektywy