Tajemniczy milioner kupił miasto, w którym od 20 lat nikt nie mieszka. Wydał fortunę

2023-05-29 15:08

Trzy godziny od Los Angeles znajduje się Eagle Mountain, miasteczko-widmo położone na pustyni. Od ponad dwóch dekad nikt tam nie mieszka, a na jego temat krążą różne niesamowite historie. Teraz być może wszystko się zmieni, bo znalazł się ktoś, kto postanowił je kupić.

Eagle Mountain, Kalifornia, USA, miasteczko duchów
Autor: Getty Images/Wirestock

Eagle Mountain zostało sprzedane za 22,5 miliona dolarów, czyli za niecałe 100 milionów złotych. Jego nowym właścicielem zostało Ecology Mountain Holdings. Póki co, nie wiadomo, co zamierza z nim zrobić.

Sam inwestor jest bardzo tajemniczy i ujawnia na swój temat naprawdę niewiele. Do wiadomości publicznej podano tylko adres firmy, znajdujący się w Cerritos w Kalifornii. 

Jak już wspomniano, miasteczko stoi puste. Ponoć w jego okolicy mieszka jeszcze kilka osób, których zadaniem jest odstraszanie intruzów. Mimo tego Eagle Mountain wciąż przyciąga blogerów i vlogerów, ponieważ ta nadgryziona zębem czasu architektura świetnie wygląda zarówno na zdjęciach, jak i filmach. 

Eagle Mountain, miasteczko duchów, USA
Autor: Getty Images/Wirestock

Podobnego zdania był Christopher Nolan, który nakręcił tu kilka scen do swojego thrillera z 2020 r. pt. “Tenet”. W rolach głównych wystąpili Elizabeth Debicki, Robert Pattinson czy Michael Caine.

Historia Eagle Mountains

Eagle Mountains w przeszłości było miasteczkiem górniczym. Większość spośród 4 tys. mieszkańców pracowała w firmie Kaiser Steel założonej w 1948 r. przez J. Kaisera i zajmowała się wydobywaniem rudy żelaza z pobliskich gór. To właśnie dla nich w czasach największego rozkwitu Kaiser wybudował trzy szkoły, basen komunalny i parę kościołów.

Największe wydobycie rudy miało miejsce w latach 70. XX w., jednak wkrótce sytuacja się pogorszyła. Najpierw rozpoczęły się cięcia, a potem ostatecznie zakład zlikwidowano. Z kolei w latach 80. w Eagle Mountain powstał zakład karny, który… przywrócił miastu nieco życia! Zamknięto go jednak w 2003 r., po krwawych zamieszkach, w wyniku których kilka osób zmarło. 

Przeczytaj również:

Źródło: architecturaldigest.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE