Polska marka z prestiżową, międzynarodową nagrodą. Jury doceniło ich stół

2023-06-16 12:44

Nowatorskie idee wzornicze oraz wizjonerskie podejście do projektowania to dwa warunki, jakie musi spełnić projekt, aby przyznano mu międzynarodową nagrodę Iconic Awards. W tym roku jedną z nich otrzymała polska marka Nobonobo za projekt stołu Roots.

Historia nagrody Iconic Awards sięga 1953 r. Ten prestiżowy konkurs jest organizowany przez German Design Council - organizację ds. wzornictwa założoną z inicjatywy niemieckiego parlamentu.

Jego adresatami są projektanci z całego świata. Międzynarodowe jury złożone z reprezentacji architektów i projektantów nagradza nowatorskie podejście do materiałów, koncepcji, wnętrz i samej architektury, ale też idee wzornicze. 

- Wiele osób odnosi się do konkursu ICONIC AWARDS jako do barometru nowych trendów i najcenniejszych pomysłów branży wnętrzarskiej, dlatego jesteśmy ogromnie dumni z przyznanej nagrody - mówią właściciele marki Nobonobo.

Stół Roots, Nobonobo
Autor: Materiały prasowo / Nobonobo Nelson de Araújo, projektant stołu Roots

Iconic Awards trafia do Polaków!

Na początku czerwca założyciele marki Nobonobo, Monika Struska oraz Tomek Matejczyk, podczas uroczystej gali w Kolonii odebrali nagrodę Iconic Awards, którą przyznano im za stół Roots. Został doceniony za ogólną koncepcję, niebanalną estetykę, funkcjonalność, jakość wykonania oraz technologię.  

Stół Roots przyciąga wzrok swoim minimalistycznym, ale ciekawym stylem. Został zaprojektowany przez pochodzącego z Portugalii Nelsona de Araújo. Oryginalna forma była inspirowana nurtem organic design. 

Drewniany blat wykonany z litego dębowego drewna został pokryty olejem. Nogi stołu z kolei wykonano z giętego metalu pomalowanego proszkowo. Stół jest dostępny w różnych kolorach (grafit, khaki, czarno-brązowy i czarny) i rozmiarach.

Założyciele marki Nobonobo, Monika Struska oraz Tomek Matejczyk, stawiają na innowacje i wizjonerskie podejście do mebli. Właśnie dlatego współpracują z nowymi projektantami, wschodzącymi sławami designu. Ich meble - most między technologią a klasycznym rękodziełem - powstają w trakcie zrównoważonego procesu produkcji. 

Przeczytaj również: