Niedaleko tego zamku William poznał Kate. Teraz można się tu zatrzymać!

2022-11-15 8:49

Historia wielkiej i medialnej miłości księcia Williama i Kate Middleton rozpoczęła się w Szkocji, gdzie przyszli małżonkowie poznali się podczas studiów w St Andrews. Fani monarchii, którzy chcą poznać nie tylko tę miejscowość, ale chociaż przez chwilę poczuć się niczym członek rodziny królewskiej, mogą spędzić noc w tamtejszym zamku Pittormie.

Kate i William
Autor: instagram.com/princeandprincessofwales, facebook.com/theresidencesatpittormie

Tydzień temu miała miejsce premiera piątego sezonu kultowego serialu “The Crown”. Jego akcja rozgrywa się na początku lat 90. XX w., więc póki co scenarzyści skupili na na relacjach rodziny królewskiej z Dianą, byłą żoną króla Karola III.

Kolejne części wprowadzą nas w świat Williama oraz Harry’ego, którzy póki co w obecnym sezonie pozostają jeszcze dziećmi. W szóstym sezonie “The Crown” zobaczymy, jak powoli wchodzą w dorosłość, a Hollywood Reporter spekuluje nawet, że scenarzyści chcą zabrnąć w scenariusz tak daleko, że pokażą nam nawet ślub Williama i Kate, który miał miejsce w 2011 r.!

Gdzie książę William poznał Kate Middleton?

Pittormie Castle
Autor: facebook.com/profile.php?id=100009440725918

Do ich pierwszego spotkania miało dojść w Szkocji, w St Andrews, gdzie obydwoje studiowali historię sztuki. Tam też znajduje się zamek Pittormie. Pochodząca z XVI wieku rezydencja w St. Andrews jest przesiąknięta średniowieczną historią. Teraz każdy chętny można się tam zatrzymać

Zamek Pittormie
Autor: Materiały prasowe / www.inspirato.com

Do dyspozycji gości pozostają dwa przestronne apartamenty, Lennox i Fife. Każdy z nich może pomieścić cztery osoby. Urządzone są po królewsku! W środku można wypocząć na łóżkach z baldachimem, uwagę przyciągają przepiękne tkaniny i drewniane, antyczne meble.

Zamek Pittormie
Autor: facebook.com/sheila.andersonwinder

Jednocześnie rezydencja nawiązuje do starego, szkockiego wiejskiego stylu - nie da się nie zauważyć szkockiej krat czy uchwytów w kształcie dzików! Jadalnię urządzono w głębokiej i ciemnej kolorystyce, co nadaje jej pewnej dramaturgii, ale jednocześnie dostojnego wyglądu.

Zamek Pittormie
Autor: facebook.com/sheila.andersonwinder

Chociaż z takich wnętrz aż nie chce się wychodzić, to również tereny wokół zamku proszą się o spacer. Bujne ogrody, wypielęgnowane trawniki to coś, co docenią nie tylko miłośnicy przyrody, ale też golfa, wędkarstwa, a nawet łucznictwa, które są organizowane na terenach przyległych do zamku.

Zamek Pittormie
Autor: facebook.com/theresidencesatpittormie

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com