Król Karol szuka zarządcy swoich ogrodów. Wolnych dni w tygodniu brak. Ile płaci za takie poświęcenie?

2022-11-04 13:14

Znany ze swojego zamiłowania do przyrody, ogrodnictwa i ekologii król Karol, szuka kogoś, kto zajmie się jego ogrodami w Pałacu Buckingham! Przyjrzeliśmy się ofercie i sprawdziliśmy, jakie warunki, nie tylko finansowe, oferuje brytyjski suweren. Ale uwaga! To nie jedyny wakat u royalsów!

Książę Karol i Pałac Buckingham
Autor: instagram.com/buckingham.palace.pictures, instagram.com/dumfrieshouse

Ukochaną rezydencją Karola III, zanim jeszcze został królem, wcale nie był Pałac Buckingham czy Windsor. Jeszcze jako książę najchętniej zaszywał się razem ze swoją ukochaną Kamilą w Highgrove House, gdzie hobbystycznie zajmował się uprawą i modernizacją swoich ogrodów.

Highgrove Hous
Autor: instagram.com/coolchicstyle

Królewski ogrodnik poszukiwany!

Obecnie rodzina królewska poszukuje osoby, która zajęłaby się ogrodami przylegającymi do Pałacu Buckingham. Chociaż swoje aplikacje można było przesyłać do wczoraj, tj. do 3 listopada, sprawdziliśmy, co znalazło się w ogłoszeniu.

Według niego osoba zarządzająca królewskimi ogrodami będzie zarabiać rocznie 40 tys. funtów, czyli około 215 tys. zł rocznie (18 tys. zł brutto miesięcznie). Tym, co szczególnie zwraca uwagę, jest to, że pracodawca nie przewiduje ani jednego dnia wolnego w ciągu 39-godzinnego tygodnia pracy! Do obowiązków zatrudnionej osoby będzie należała opieka nad królewskimi ogrodami, pielęgnacja trawnika, dbanie o krzewy i róże.

“Jako kierownik ogrodów do twoich obowiązków będzie należało utrzymanie na wysokim poziomie ogrodów Pałacu Buckingham. Będziesz dumy z oglądania tysięcy osób, które bawią się na organizowanych w nich przyjęciach.” - czytamy w ogłoszeniu.

Kto może dostać tę pracę? Lista wymagań jest naprawdę długa! Idealny kandydat musi mieć ukończone studia z botaniki, najlepiej kilka certyfikatów z ogrodnictwa i rolnictwa, prawo jazdy, uprawniające do kierowania ciężarówkami, a oprócz tego powinien umieć posługiwać się wieloma maszynami ogrodniczymi, takimi jak duże kosiarki czy maszyny rotacyjne. Najlepiej, aby wcześniej zajmował się utrzymaniem ogrodu krajobrazowego w historycznym otoczeniu.

Ogrody Pałacu Buckingham
Autor: facebook.com/royalcollectiontrust

Należy dodać, że powierzchnia ogrodów przy Pałacu Buckingham wynosi aż 17 ha i jest największym prywatnym ogrodem w Londynie. Zobaczcie tylko, jak prezentują się z lotu ptaka!

Buckingham Palace z lotu ptaka
Autor: Google Maps

Nadzorca zespołu sprzątającego do Pałacu Buckingham poszukiwany!

Pałac Buckingham, poza ogrodnikiem, poszukuje również osoby, która będzie nadzorowała zespół sprzątający królewską rezydencję. Wymagane jest wcześniejsze doświadczenie, a jakże, w sprzątaniu, a także “dogłębna wiedza na temat technik porządkowych”.

Z pewnością praca w Pałacu Buckingham, szczególnie na takim stanowisku, musi być szczególnie ekscytująca. W końcu jaki inny śmiertelnik może oglądać wszystkie zakamarki jednego z najsłynniejszych zamków świata, które nie są udostępniane turystom, a stanowią prywatne królewskie komnaty?

Buckingham Palace
Autor: facebook.com/royalcollectiontrust
Źródło: theroyalhousehold.tal.net
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE