Kup sobie pałac na Dolnym Śląsku. Cena? Jak za kawalerkę

2022-11-23 12:03

Jeśli zawsze marzyło ci się życie w pałacu, to ten w Obiszowie właśnie wystawiono na sprzedaż. Biorąc pod uwagę metraż, powierzchnię działki i wartość historyczną budynku, cena jest bardzo niska. Jednak w tym przypadku sprawdza się powiedzenie: co jest tanie, to jest drogie. Pałac w Obiszowie to istna ruina, a koszty remontu wyniosą miliony złotych.

Pałac w Obiszowie na sprzedaż
Autor: facebook.com/ResidenceNavigator

Eklektyczny, dwupiętrowy pałac w Obiszowie (woj. dolnośląskie) został zbudowany początkiem ubiegłego wieku. Jego właścicielami była wywodząca się z Saksonii rodzina von Haugwitz. 

Znajduje się na dużej działce o powierzchni 1,6 ha. W samym pałacu jest aż dziesięć pokoi, a cały obiekt liczy 1200 m kw. Jego obecny właściciel chce sprzedać go za jedynie 350 tys. zł.

Pałac w Obiszowie na sprzedaż

Jak podaje gazetawroclawska.pl, od wielu lat Pałac w Obiszowie stoi pusty i marnieje. Prawie 10 lat temu został sprzedany przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Początkowo cena miała wynosić 240 tys., jednak spadła o 110 tys. ze względu na fatalny stan dachu, który trzeba było szybko wyremontować. To jedyne prace, jakie wykonano. Obecnie zabytek niszczeje, a okolica również nie zachęca do spacerów. 

Otaczający go park zdziczał, a trawa zamieniła się w zarośla i łąkę. Pałac w Obiszowie nie przypomina tego sprzed 20-30 lat, kiedy chociażby na parterze można było napić się kawy, a na piętrze znajdowały się mieszkania i biura. 

Pałac w Obiszowie na sprzedaż
Autor: facebook.com/palac.obiszow

Podobno właściciel pałacu był tu zaledwie parę razy. Chociaż chciał urządzić w nim dom weselny albo niewielki hotel, koszty remontu go przerosły, dlatego chce go sprzedać.

Pałac w Obiszowie na sprzedaż
Autor: facebook.com/palac.obiszow

Mimo że ludzie są ciekawi pałacu, póki co nie złożono ofert kupna. Nie jest nim również zainteresowany Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice, który otwarcie przyznaje, że gminy nie stać na remont, a on sam nie ma koncepcji, co mogłoby tam powstać.

Przeczytaj również:

Źródło: gazetawroclawska.pl
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE