Koncepcja aranżacji wnętrz strefy dziennej piętrowego domu. Nagroda VASCO!

2017-07-20 13:20
Projekt wnętrz domu w stylu minimalistycznym
Autor: VASCO

Nagrodzony projekt wnętrz strefy dziennej mieszkania, utrzymany jest w stylu minimlaistycznym. We wszystkich pomieszczeniach, czyli w pokoju dziennym, kuchni i jadalni wykorzystano te same materiały i kolorystykę– bielone drewno, czerń i biel (lub  bardzo jasną szarość).  Projekt wnętrz autorstwa architekt Moniki Wątroby, zdobył nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii Projekt koncepcyjny!

Nowoczesny, wręcz minimalistyczny projekt wnętrz opiera się na ścisłym przestrzeganiu dyscypliny kolorystycznej i materiałowej. Dzięki temu wnętrze jest harmonijne i spójne, a salon, kuchnia i jadalnia wzajemnie się przenikają. Jasne drewno i biel przełamane mają być kolorem czarnym użytym z rozmachem – na całej ścianie i w kilku dodatkach. Paradoksalnie kolor czarny, stosowany konsekwentnie nie zmniejsza optycznie przestrzeni, lecz nadaje jej głębi i podkreśla jasne kolory.

Projekt salonu z szarą sofą

W strefie wypoczynkowej królują  szara sofa i minimalistycznie zaaranżowana ściana z telewizorem. Okładzina ścienna za telewizorem i szafka RTV zostały zaprojektowane z tego samego, jasnego forniru. Czarny telewizor równoważy się z czarna ścianą – tłem dla stołu. Jasne blat na czarnej podstawie wygląda jak zawieszony w powietrzu. Ciekawie wygląda również lekka, geometryczna lampa nad stołem. Na czarnej ścianie znalazł się równie czarny, wysoki grzejnik.  

Jasna kuchnia z dużą wyspą

W strefie dziennej jedynie kuchnia jest w całości jasna. Fronty szafek kuchennych zaprojektowano z jasnego forniru – tego samego, z którego ścianę telewizyjną i stół. Jedynie wyspa kuchenna i dolne szafki będą wykonane z białego MDF-u. Duża wyspa kuchenna jest wyposażona w szafki po obu stronach, dzięki czemu zapewnia nie tylko mnóstwo miejsca podczas gotowania, ale także do przechowywania. Biały blat i płytki na ścianie dopełniają aranżacji. Tutaj, jak w negatywie pojawi się identyczny ale białe grzejnik na białej ścianie.

Czytaj też: Biała kuchnia z wyspą


Minimalistczna jasna kuchnia
Autor: VASCO

Łazienka w styli minimalistycznym

W łazience panuje ta sama kolorystyka, czyli biel, czerń i jasne, bielone drewno. Czarna ściana jest idealnym tłem dla dwóch wysokich umywalek z podtynkowymi, minimalistycznymi  bateriami. Fornir  pojawi się na ścianie z ukrytymi drzwiami. Minimalistyczna  wanna wolnostojąca i prysznic typu walk – in sprawiają, że łazienka staje się pokojem kąpielowym . Duża szafka pod umywalkami pozwoli schować w szufladach wszystkie kosmetyki i potrzebne drobiazgi łazienkowe. Do łazienki architekt zaproponowała także minimalistyczny, biały grzejnik marki VASCO.

Czytaj też: Sypialnia i łazienka razem? Tak!