Domowe prace i czynności, które relaksują: ranking top 20!

2017-05-17 16:57
Domowe prace i czynności, które relaksują
Autor: mat. pras. Meraki

Czy można się zrelaksować, wykonując domowe czynności? Na podstawie ankiety udało się zrobić listę prac, które mają właściwości terapeutyczne - a przynajmniej według pytanych osób. Niektóre pozycje w rankingu naprawdę zaskakują!

Badanie przeprowadziła firma Anglian Home Improvements. Wzięło w nim udział 1000 Brytyjczyków. W przypadku niektórych czynności wskazania mogą być co najmniej kontrowersyjne. Ranking wygrywa rozwieszanie prania, na drugim miejscu znalazło się wychodzenie z psem na spacer, a na trzecim – przygotowywanie paczek z ubraniami na cele charytatywne. A co jeszcze znalazło się w rankingu? Okazuje się, że np. mycie okien czy prasowanie koszul!

Relaksujące prace domowe: pranie, sprzątanie, porządkowanie

1. Rozwieszanie prania: czynność wymaga skupienia i wyciszenia. Stąd jej dobry wpływ na nastrój!

Nie przegap: Jak wybrać suszarkę balkonową? >>>

2. Przygotowywanie paczek z ubraniami na cele charytatywne: trudno się dziwić, że poprawiamy sobie w ten sposób humor. Pozbywamy się zbędnym rzeczy, zyskujemy miejsce, a przy tym pomagamy potrzebującym.

3. Dobieranie skarpetek w pary: kolejna czynność lubiana przez Brytyjczyków. Ale z tym bylibyśmy ostrożni, zwłaszcza że pojedyncze skarpetki lubią „znikać” w nieznanych okolicznościach.

4. Porządkowanie szafek kuchennych: okazuje się, że Brytyjczycy lubią to robić. Może więc zaczynajmy gruntowne porządki właśnie od tego?

5. Wycieranie kurzu: szybka praca i rezultaty widoczne gołym okiem już po chwili.

6. Mycie okien: na pewno znajdą się tacy, którzy będą zaskoczeni wyborem Brytyjczyków. Walka ze smugami do łatwych bowiem nie należy.

Sprawdź też: Myjka do okien - jakie ma zalety? >>>

7. Sortowanie starych dziecięcych ubrań: dobry sposób na przywołanie miłych wspomnień związanych z pociechami.

8. Prasowanie koszul: posiadacze tych kreacji mogą mieć problem ze zrozumieniem Brytyjczyków. Ale może właśnie chodzi o pokonywanie swoich ograniczeń i udaną walkę z przeszkodami?

9. Zakładanie poszewek na poduszki: z tym że wskazanie dotyczy tych dekoracyjnych w salonie. Walka z pościelą w sypialni jakimś cudem nie znalazła się w rankingu...

Zakładanie poszewek
Autor: Materiały prasowe Eurofirany Zakładanie poszewek na poduszki to kolejna czynność, która ma właściwości relaksujące

10. Prasowanie pościeli: zacznijmy do tego, że wiele osób w ogóle unika tej czynności. Tymczasem Brytyjczycy to lubią!

11. Prace ze szczotką do kurzu: koniecznie z tą wykonaną z piór. Trzeba przyznać – lekkie i dość przyjemne obowiązki.

Prace wokół domu

Tych jest sporo, co można wyjaśniać na wiele sposobów. Przede wszystkim nie wykonuje się ich często, a rezultat, jaki dają, to piękne otoczenie domu. Duży wpływ na właściwości „terapeutyczne” może też mieć słońce oraz czyste powietrze.

Nie przegap: Jak zaaranżować wejście do domu? >>>

12. Wychodzenie z psem: czyli czynność, która według Brytyjczyków ustępuje tylko rozwieszaniu prania. I wybór ten nie zaskakuje, bo jednak udaje się przespacerować, pooddychać świeżym powietrzem i spędzić nieco czasu z pupilem.

13. Mycie posadzek: zwłaszcza tych na tarasie i w ogrodzie. Ale z wykorzystaniem myjki!

14. Malowanie płotu: jeśli ktoś ma przyjemność posiadania ogródka, powinien już szykować pędzel.

Malowanie płotu
Autor: agencjafree/living4media Ładnie pomalowany płot cieszy oko każdego z domowników - nawet najmniejszego!

15. Mycie samochodu: może warto rzadziej zaglądać do myjni, a więcej pracować samodzielnie?

16. Przycinanie żywopłotu: czynność niszowa, ale trzeba przyznać, że przynosząca dużo satysfakcji. Z kolei trening dokładności i koncentracji pozwala się wyciszyć.

17. Grabienie liści: wygląda na to, że jesienne prace w ogrodzie cieszą się sporym uznaniem.

18. Wyznaczanie rabatek: i wszelkie czynności porządkowe w ogrodzie, które polegają na ustalaniu granic, krawędzi, podziałów.

19. Rąbanie drewna: trening sprawności fizycznej w specyficzny sposób. Konkurencja dla siłowni?

20. Malowanie drzwi wejściowych: nie jest to skomplikowana czynność, a szybko przynosi dobre rezultaty. Warto więc od czasu do czasu zafundować metamorfozę strefie wejścia.

Modne malowanie: GALERIE ZDJĘĆ

Choć akurat Brytyjczycy wolą malowanie na świeżym powietrzu, równie przyjemne może być to we wnętrzach. Sprawdź, jakie kolory są teraz na topie!