W kolejnym odcinku naszego cyklu Kocham mój dom prezentujemy stylowy dom zbudowany na krakowskim Pogórzu. Największym komplementem, jaki Noemi usłyszała na temat swojego domu, było stwierdzenie, że aranżacja wnętrz jest po skandynawsku lekka, przestronna i jasna, a dopracowana iście po angielsku. I jeszcze, że prawdziwą sztuką w urządzaniu wnętrz jest cytowanie stylów, a nie kopiowanie ich. Wtedy poczuła się spełniona i smutna. Smutna, że urządzanie stylowego wnętrza domu - jej wielka przygoda - dobiegło końca.

Aranżacja wnętrza domu: inspiracje

- Lata podróży, kompletowania albumów, oglądania zagranicznych magazynów wnętrzarskich sprawiły, że właściciele podeszli do tematu urządzania domu z otwartymi głowami - wspomina Agnieszka Cupryś-Wilk, architektka wnętrz zaangażowana przez Noemi i Zoltana. – Dobrze wiedzieli, jakiego chcą domu: wnętrza domu miały być klasyczne i koniecznie biało-czarne. Z czasem architektom (Agnieszka pracuje z mężem Markiem) udało się namówić Noemi na pomalowanie ścian na odcień jasnego beżu. Wsparł ich Zoltan, który obawiał się, że wnętrza domu zmienią się w świątynię ascezy, w której nie poczuje domowego ciepła. Jednak poczuł, bo Noemi zakochana w starych willach z Osiedla Oficerskiego dobrze wie, jak się buduje dobry klimat w aranżacji wnętrz.

Wnętrza domu: projekt wnętrz

Projekt wnętrz zakładał powstanie otwartych przestrzeni w domu. Kuchnię i jadalnię ulokowano na podwyższeniu, dzięki temu wspólna przestrzeń tych dwóch pomieszczeń oraz salonu została ciekawie podzielona. Do jadalni prowadzą dwa schodki, obok nich niska ścianka, która oddziela ją od salonu i równocześnie rozwiązuje niełatwy problem usytuowania telewizora.