Właściciele mieszkania zaczęli od wyburzenia większości ścian. Wybrali maksymalne otwarcie przestrzeni oraz przeniesienie do sypialni wejścia do łazienki. Całkowicie zrezygnowali z tzw. komunikacji, czyli przedpokoju, korytarzyków. Ścianę przy wejściu do mieszkania na całej długości zabudowali szafami. Mieszczą się w nich nie tylko okrycia, ale też pralka, odkurzacz i inne sprzęty. Eliminowali wszystko, co mogłoby „zaśmiecać” przestrzeń. Temu służą też podwieszane sufity, które kryją instalacje, rurę odprowadzającą z okapu, prowadnice drzwi przesuwnych. Zabudowy są gładkie, pozbawione zdobień i uchwytów. Białe szafki w części kuchennej - w salonie zmieniają kolor na wenge i stają się szafkami na zastawę i książki.

Przepis na nowoczesne aranżacje wnętrz

W mieszkaniu dominują trzy kolory: biały (głównie na ścianach i kuchennych meblach), fioletowy (widoczny na fragmentach ścian, we wnękach oraz podwieszanym suficie w aneksie kuchennym), a także brązowy (podłoga, blat, wybrane meble).
Pod względem kształtów meble dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej należą proste, geometryczne szafki kuchenne i salonowe, półwysep oraz stół. Do drugiej meble o miękkiej linii, z zaokrąglonymi narożnikami (krzesła, ława w salonie, sofa, łóżko, lampy).