Aranżacje wnętrz. Trzy projekty wnętrz

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5309

Fot. Tomasz Wieczorek

Przestrzeń jednego mieszkania można podzielić na różne sposoby, zależnie od potrzeb mieszkańców. Architekt zaproponował trzy projekty wnętrz. Różnice w aranżacji najlepiej widać na przykładzie pokoju dziennego.

Pierwsza aranżacja: pokój dla seniorów

Mieszkanie zajmowane jest przez dwie osoby, ale uwzględniono tu też wizyty rozlicznych członków rodziny. Salon musi więc być obszerny, by wszyscy mogli wygodnie odpocząć i wspólnie usiąść do stołu. Para gospodarzy tak zaplanowała przestrzeń, by wszyscy mogli tu przebywać razem - osoby siedzące przy stole, wypoczywające na kanapie, a nawet pracujące w kuchni. Strefy jadalni i kącika wypoczynkowego oddziela jedynie niska meblowa ścianka działowa zasłaniająca plecy kanapy. Aranżacja wnętrza jest dość jednolita, dominują brąz parkietu i drewnianych (lub laminowanych) mebli oraz biel ścian. Nutę nowoczesności wprowadzają połyskujące, metalowe blaty i delikatne, ukryte podświetlenia, podkreślające zarysy mebli (szafek i karnisza). Bardzo modnym elementem są też historyzujące żyrandole wiszące nad stołem.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5309

Sekrety przytulności - fotografie, ramy, stylowe detale, a to wszystko w nowoczesnej scenerii. Szlachetne drewno, spokojny beż, a do tego jeden czysty i ożywczy kolor.

Druga aranżacja: wnętrze dla młodej osoby

Do salonu wchodzi się przez nietypową jadalnię, w której funkcję stołu przejął podwieszany blat. Obie przestrzenie łączy długa niska komoda, ale podział funkcji zaznaczony został już choćby poprzez zastosowanie różnych materiałów na podłodze - w jadalni terakoty, w salonie wykładziny dywanowej. Mebli jest niewiele, oprócz komody i kanapy kąt wypoczynkowy wyposażono jeszcze tylko w sześć niezależnych kubików, które po złożeniu zastępują stół. Więcej miejsca uzyskano dzięki zastąpieniu stojącego telewizora płaskim ekranem, umieszczonym na panelu podwieszonym do ściany. Duża płaszczyzna czerwieni przy oknie dodaje wnętrzu energii.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5309
 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5309

Trzecia aranżacja: pokój dla studenta

W salonie dwie przepastne kanapy zapraszają do odpoczynku. Ich ustawienie (naprzeciwko siebie) nie jest przypadkowe, sprzyja konwersacji, wspólnemu piciu porannej kawy itp. Celowo nie przewidziano tu miejsca na telewizor, ponieważ uznano, że każde ze studentów ma odbiornik we własnym komputerze. Na jednej ze ścian umieszczono półki kolorem i barwą nawiązujące do mebli widocznych w kuchni. Ścianę naprzeciwległą zdobi graffiti - motyw przewodni wystroju mieszkania.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5309
 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5309
Ocena: 0
Tekst: Tomasz Wieczorek Zdjęcia: Tomasz Wieczorek

POLECANE ARTYKUŁY