Od dawna już wykorzystujemy ogromny potencjał mieszkalny loftów. Wielkie powierzchnie, wysokość, spektakularne przeszklenia, brak wyraźnych podziałów, poprzemysłowe elementy, surowe materiały, odkryte belki konstrukcyjne, rury wentylacyjne i instalacje elektryczne fascynują inwestorów i uwodzą klientów.

Sprawdź też: zdjęcia kuchni galeria >>>

Nowoczesne "lofty" opuściły już jednak fabryki, to dziś z reguły luksusowe apartamenty jedynie nawiązujące do estetyki dawnych loftów.

Soft loft, czyli wnętrze inspirowane loftem

Mieszkanie o charakterze industrialnym możemy urządzić wszędzie, jeśli lubimy stylistyczną zabawę i kontrasty. W loftowej kuchni niech królują drewno, surowy beton, stal, cegła (idealna na ściany!), szkło, kolory, takie jak biel, czerń, szarość, zestawienia: matu z połyskiem, faktury gładkiej z porowatą, wyeksponowane mocowania i konstrukcje, plątaniny kabli i rur (w nowoczesnych loftach dużą rolę odgrywa oświetlenie industrialne, z widocznymi przewodami), aranżacyjny minimalizm.

Co jest na topie?

Najmodniejsze industrialne kuchnie tego sezonu nie przypominają ani sterylnego laboratorium, ani wyszukanego salonu. Są bardziej jak restauracje, w których większość rzeczy jest designersko wyeksponowana w otwartych szafkach. Projekty kuchni w stylu industrialnym łączą metal z naturalnym drewnem, kamień i beton. Do tego w wyposażeniu kuchni pojawiają się wygodne szerokie stoły robocze, industrialne oświetlenie, wielkie fabryczne zakratowane okna - i przepis na nowoczesną loftową kuchnię gotowy!