Wybieramy płytki do łazienki. Gładkie, przestrzenne czy mozaika? Modne czy ponadczasowe?

2015-06-02 17:11

Udany projekt łazienki, to miedzy innymi dobrze dobrane płytki do łazienki. Zwracamy uwagę na format, kolor i strukturę płytek do łazienki. Im bardziej neutralne tym projekt łazienki staje się ponadczasowy. Jeśli jednak zależy nam na aranżacji łazienki w zgodzie z najnowszymi trendami zdecydujmy się na płytki w stylu nowoczesnym z wzorami przestrzennymi.

Spis treści

  1. Aranżacja łazienki: modne płytki do łazienki z wzorami przestrzennymi
  2. Projekt łazienki: mozaika i płytki gładkie bazą łazienki ponadczasowej

Wybierając płytki do łazienki w stylu nowoczesnym mamy do dyspozycji wielkoformatowe płytki gładkie, mozaikę lub płytki z wzorami przestrzennymi. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy aranżacja łazienki ma być ładna i modna czy raczej ponadczasowa? Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego i mimo, że płytki z wzorami przestrzennym stają się automatycznie głównym bohaterem aranżacji łazienki, położone na dużej powierzchni, obronią się przez czas dłuższy niż zastosowane w formie dekoru. Klasyką stylu nowoczesnego stały się już gładkie płytki wielkoformatowe i jednokolorowa mozaika.

Aranżacja łazienki: modne płytki do łazienki z wzorami przestrzennymi

Ostatnio coraz większą popularność zyskują płytki do łazienki z wzorami przestrzennymi. Najczęściej są to nieregularne fale i plecionki geometryczne. Wzory takie wprowadzają do łazienki energię i styl nowoczesny. Wzory przestrzenne w jasnych kolorach mogą być na tyle neutralne, że stworzą aranżację łazienki uniwersalnej, np. małżeńskiej. Miękkie fale w kolorze białym, uzupełnione jasnym drewnem, mogą być podstawą łazienki bardzo kobiecej natomiast ciemne, metaliczne stworzą  klimat męski. Płytki do łazienki z wzorami przestrzennymi traktujemy zawsze jako głównego bohatera w aranżacji łazienki. Zajmujące całą ścianę główną stają się punktem centralnym. Uzupełniamy je płytkami, podstawowymi, gładkimi, które stają się tylko tłem dla wzorów przestrzennych. Trójwymiarowe wzory przestrzenne najlepiej prezentują się na płytkach wielkoformatowych, o wymiarach co najmniej 30X60cm, często nawet 30x100cm.

Projekt łazienki: mozaika i płytki gładkie bazą łazienki ponadczasowej

Wielu z nas pozostaje przy płytkach do łazienki jak najbardziej neutralnych. Są to płytki gładkie, w kolorach szarym, beżowym i białym. Najlepiej gdy są wielkoformatowe, czyli minimum 30x60cm i rektyfikowane. Pokrywają wtedy ściany łazienki prawie jak tapeta, z minimalnie widocznymi łączeniami. Neutralne, wielkoformatowe płytki do łazienki w stylu nowoczesnym potrafią wyglądać luksusowo same w sobie. Ale uzupełnione drobną mozaiką, fornirem lub delikatnymi metalowymi listwami dekoracyjnymi stworzą aranżację łazienki ponadczasową i elegancką. Gładkimi płytkami wielkoformatowymi, podobnie jak mozaiką dobrze jest pokrywać jak największe powierzchnie ścian. Przy mozaice taka aranżacja łazienki może stać się jednak kosztowna. Pozostajemy zatem często przy mozaice na obudowie wanny, ściany za wanną lub w kabinie prysznicowej. Mozaika z wzorem melanżowym ma jeszcze jedną zaletę – położona na ścianie z niechcianymi występami lub uskokami architektonicznymi, których nie możemy zabudować, pozwoli je optycznie zminimalizować.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE