Wielofunkcyjne grzejniki łazienkowe – jak wybrać najlepsze?

2018-06-22 12:42

W łazience potrzebna jest nieco wyższa temperatura niż w innych pomieszczeniach. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego grzejnika. Warto pamiętać, że taki grzejnik może być przy okazji ciekawą dekoracją wnętrza. Z kolei w małych łazienkach świetnie sprawdzają się rozwiązania wielofunkcyjne. Dzięki nim oszczędzamy miejsce, a zarazem wzbogacamy wystrój o ciekawy element. Jak to osiągnąć w przypadku grzejników?

Najczęściej grzejniki dobiera się w oparciu o ich moc grzewczą. To ma ważne walory praktyczne, ale co z dekoracyjnymi? Popularne grzejniki płytowe nie zawsze spełniają drugie kryterium. Dlatego już na etapie projektowania łazienki warto pomyśleć o grzejnikach ozdobnych. Po pierwsze, nie będziemy się martwić, czym i jak je osłonić, bo nie będzie takiej potrzeby. Po drugie, możemy zdecydować się na innowacyjne rozwiązanie wielofunkcyjne – np. grzejnik wyposażony w półki, czyli zapewniający dodatkowe miejsce do przechowywania. A to jest bardzo ważne zwłaszcza w małych łazienkach, które dominują w polskich mieszkaniach.

Grzejniki dekoracyjne do łazienki

Praktyczne i estetyczne grzejniki dekoracyjne znajdziemy np. w ofercie belgijskiej firmy VASCO, specjalizującej się w ich produkcji już od 40 lat. Proponowane grzejniki wyróżniają się elegancką, minimalistyczną formą, a także precyzją w wykonaniu najdrobniejszych detali. Dzięki temu ich atrakcyjny wygląd pozostaje aktualny przez dziesięciolecia. Warto pamiętać, że do instalacji grzewczej podłącza się je w standardowy sposób, a także pracują jak tradycyjne grzejniki. Stanowią więc doskonałą inwestycję na lata dla osób, które cenią ponadczasowy nowoczesny design.

NIVA BATH, czyli grzejnik wielozadaniowy

NIVA to jeden z najbardziej rewolucyjnych grzejników w branży: prostopadłościan wykonany z wielką perfekcją. Ciekawe rozwinięcie tego cenionego projektu stanowi model NIVA BATH, czyli wielofunkcyjne rozwiązanie w sam raz do małej łazienki. Prostopadłościan w tej wersji, który podłącza się do instalacji centalnego ogrzewania, jest odsunięty na odległość 325 mm od ściany. Dzięki temu z tyłu grzejnika powstała przestrzeń z miejscem na półki na ręczniki oraz wieszak na ubrania.

Grzejnik NIVA BATH można łatwo dopasować do wystroju łazienki, ponieważ dostępny jest w aż 55 kolorach. Półki standardowo są w kolorze czarnym (RAL 9005), ale opcjonalnie możliwe jest zamówienie ich również w kolorze białym (S600).

Grzałka elektryczna zamiast tradycyjnego grzejnika – poznaj jej zalety

Grzałka elektryczna w łazience zapewnia wiele korzyści poza sezonem grzewczym. Gdy kaloryfery jeszcze nie pracują, można ją włączyć na stałe i w ten sposób dogrzewać łazienkę. W samym sezonie grzewczym pełni funkcję dodatkowego źródła ciepła. Na przykład można ją uruchomić przy okazji kąpieli, by ogrzać albo wysuszyć ręcznik.

Grzejniki elektryczne są też łatwe w montażu – głównie dlatego, że nie podłącza się ich do systemu centralnego ogrzewania. Wiele osób nieufnie jednak do nich podchodzi z obawy przed wysokimi rachunkami za prąd. A to błąd! Na przykład elektryczne grzejniki łazienkowe VASCO ze zintegrowaną, dodatkową dmuchawą błyskawicznie nagrzewają łazienkę, co znacznie obniża zużycie prądu.

Grzejnik z nadmuchem załącza się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, za to natychmiast ogrzewa łazienkę do temperatury komfortowej np. dla kąpieli. Działanie jest regulowane przez programator wspomagany przez sensor ruchu – gdy pojawimy się w łazience, uruchamia się ogrzewanie. VASCO wprowadziło elektryczną dmuchawę do pięciu modeli grzejników łazienkowych. Każdy z nich dostępny jest w wielu rozmiarach, mocach grzewczych i w kilkudziesięciu kolorach.

Artykuł przygotowany we współpracą z firmą VASCO ART