Trzy wyjątkowe pomysły na małą łazienkę. Ostatnie wnętrze to prawdziwa petarda

2022-09-07 12:24

Aranżacja małej łazienki wcale nie musi spędzać nam snu z powiek. Wystarczy, że odpowiednio ją zaplanujemy i wykorzystamy kilka sprytnych i funkcjonalnych rozwiązań. Poniżej prezentujemy 3 niewielkie łazienki w różnych stylach, zaprojektowane przez trzy różne biura architektoniczne.

Łazienka 1: gra kontrastów

3 łazienki w różnych stylach
Autor: Zawisza Design Studio/serwis prasowy marki Radaway

Pierwsza łazienka została zaprojektowana na zasadzie gry kontrastów. Wchodząc do niej, nasz wzrok od razu pada na najmocniejszy kolorystycznie fragment pomieszczenia – ścianę z umywalką (i drewnianą wiszącą szafką). Ściana wyłożona jest błękitnymi płytkami ułożonymi w modną jodełkę, co dodatkowo dynamizuje i powiększa optycznie przestrzeń.

Pozostałe ściany pokryte zostały wielkoformatowymi płytami imitującymi biały marmur z ciekawym użyleniem. Poczucie przestronności wprowadza do niewielkiego pomieszczenia również jednolita „drewniana” podłoga, która jest obecna także pod prysznicem, dzięki zastąpieniu tradycyjnego brodzika modelem podpłytkowym.

Za projekt łazienki odpowiada arch. Martyna Zawisza z Zawisza Design Studio.

Łazienka 2: mały pokój kąpielowy

3 łazienki w różnych stylach
Autor: Uformowane/serwis prasowy marki Radaway

Druga łazienka (znajdująca się w domu jednorodzinnym), którą prezentujemy to dzieło Agaty Hibner i Karoliny Herman ze studia Uformowane.

Aranżowanie łazienki w domu jednorodzinnym z reguły daje większe możliwości i swobodę w ukształtowaniu i kreowaniu przestrzeni. Przede wszystkim już na etapie projektu możemy przewidzieć w niej okno, które nawet w najmniejszym pomieszczeniu daje oddech i dodatkowo doświetla wnętrze.

W prezentowanej łazience, która ma zaledwie 5 m² architektki konsekwentnie zastosowały kolory. Ciepła szarość i jasny brąz dwóch rodzajów płytek ceramicznych doskonale się tutaj uzupełniają. Ciekawym i ożywiającym wnętrze rozwiązaniem jest zastosowanie w łazience tego samego układu płytek ściennych imitujących parkiet w strefie prysznica i umywalki.

Ze względu na podłużny układ łazienki, możliwe było wstawienie do niej nie tylko wanny, ale również kabiny prysznicowej walk-in z eleganckimi czarnymi wykończeniami pasującymi do armatury. W efekcie powstał przytulny, niewielkich rozmiarów pokój kąpielowy.

Łazienka 3: moc natury

3 łazienki w różnych stylach
Autor: Kivi Home/serwis prasowy marki Radaway

Ostatnia łazienka zaprojektowana przez arch. Klaudię Janeczko ze studia Kivi Home to wnętrze inspirowane naturą zapewniające ukojenie i odprężenie. W łazience dominuje ciemna zieleń, którą dla kontrastu połączono z bielą i modnym lastryko.

W niewielkim, zaledwie 4-metrowym pomieszczeniu zastosowano wiele sprytnych rozwiązań, m.in. pralkę ukryto za wysokimi drzwiami, a kosmetyki i przybory toaletowe znalazły swoje miejsce w schowku nad toaletą z frontem idealnie dobranym pod kolor ceramicznych płytek.

Kabinę prysznicową obudowaną płytkami z motywem lastryko architektka zaaranżowała we wnęce, a dzięki szklanym drzwiom otwieranym do wnętrza kabiny, udało się zaoszczędzić trochę więcej miejsca.

Powyższe przykłady – choć znacznie się od siebie różniące pokazują, że mały metraż wcale nie musi być przeszkodą do stworzenia przyjemnej i w pełni funkcjonalnej łazienki.

Zobacz więcej zdjęć 3 łazienek w galerii poniżej:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE