Trendy łazienka 2024. Zobacz, co będzie modne w 2024 roku

2024-02-14 18:35

Jak urządzić wnętrze, żeby było nowoczesne i praktyczne? Jakie dodatki wybrać, jakie materiały? Te i setki innych pytań pojawiają się w głowach miłośników wnętrz już w końcówce roku. Moda i trendy nie nie omijają także aranżacji łazienek. Zobacz, jakie łazienki będą modne w 2024 roku według Pinteresta.

Spis treści

 1. Hot Metals – błyszczy się
 2. Tropic – robi się gorąco!
 3. Rest Stops – odpoczywamy
 4. Trendy łazienka 2024. Zdjęcia
 5. Co będzie modne we wnętrzach w 2024 roku? Trendy wnętrzarskie 2024

Hot Metals – błyszczy się

Metale – w połysku bądź macie – są obecne w trendach wnętrzarskich już od kilku lat. Teraz zyskały jednak nową siłę, stając się mocną częścią aranżacji o różnej stylistyce. W łazienkach uwagę pojawiały się błyszczące elementy w odcieniach złota bądź miedzi, a także subtelnych żyłkowaniach np. płytek ceramicznych.

W 2024 roku do głosu dojdą odcienie stalowoszare – srebro oraz chrom. To barwy, które wracają do wnętrz po dłuższym okresie niebytu, wpasowując się w dowolną kolorystykę oraz nadając wnętrzu nowoczesny, lekko kosmiczny i futurystyczny klimat.

Hot Metals w łazience pojawi się pod postacią baterii, przycisków spłukujących czy ram luster. Znajdziemy go również w mniej oczywistych miejscach, takich jak profile kabin prysznicowych, pokrycia ścian czy elementy mebli.

Chromowane i srebrne dodatki – szczególnie w wariancie „połysk” – to wybór, który będzie pasował do niemal każdej stylistyki. Jest ponadczasowy, uniwersalny, wdzięczny – radzi Joanna Karolczak, ekspert marki TECE.

Tropic – robi się gorąco!

Inspiracje tropikami obecne są w trendach wnętrzarskich od kliku lat, oscylując pomiędzy zieloną energią i bogactwem motywów urban jungle oraz wysmakowanymi kompozycjami zieleni, naturalnych materiałów i owocowych smaków w stylistyce bliskiej naturze czy boho.

Łazienka w stylistyce tropic jest bliska egzotycznej naturze. Rządzić będą utrzymane w różnych odcieniach zieleni szkliwione bądź matowe płytki oraz okładziny ścienne, układane w rozmaite wzory.

Soczyste barwy to też świetny wybór na dodatki, takie jak fronty mebli, uchwyty czy tekstylia. Na wyrazisty kolor można pomalować również sufit. Trend tropic w łazience to również idealna koncepcja dla tych, którzy kochają roślinne motywy i naturalne materiały.

Rest Stops – odpoczywamy

Kwestia prawidłowego odpoczynku ma wielkie znaczenie w obszarach aranżacji (i nie tylko). Możliwość relaksu i wyciszenia stała się naszym priorytetem w codziennych czynnościach, w takich wnętrzach też chcemy przebywać. Stonowana i przytulna kolorystyka, proste formy, oszczędność w dekoracjach, kojące tekstylia, miękkie meble i funkcjonalne sprzęty – to kluczowe już elementy otoczenia, które pozwala nam złapać oddech. Jak to się przekłada na aranżację łazienki?

 • Prosta, ale w pełni użytkowa ceramika oraz armatura
 • Ergonomiczna strefa prysznicowa
 • Optymalne rozmieszczenie umywalek i toalet
 • Łatwość utrzymania łazienki w czystości
 • Stonowana, ale ciepła i przytulna kolorystyka
 • Naturalne materiały
 • Klimatyczne światło
 • Miękkie tekstylia i przyjemne w odbiorze dodatki
 • Naturalne rośliny, świece i zapachy

Trendy łazienka 2024. Zdjęcia

Co będzie modne we wnętrzach w 2024 roku? Trendy wnętrzarskie 2024

Wmarzona łazienka Polaków