Toaleta myjąca w domu, czyli rewolucja w łazience

2017-01-20 19:22

Toaleta myjąca - innowacyjne rozwiązanie, które może zminić nasze nawyki i postrzeganie łazienki. Dowiedź się jakie ma najważniejsze funkcje i jak może wpłynąć na komfort codziennego życia.

Każdy marzy o tym, żeby łazienka w domu była miejscem ładnym, eleganckim i oczywiście funkcjonalnym. Już dawno minęły czasy ukrywania łazienki w najdalszej części mieszkania. Przede wszystkim ta przestrzeń ma być miejscem relaksu i ucieczką od codziennych spraw. Sprzęty, którymi otaczamy się w łazience, powinny być dopasowane do naszego gustu, stylu życia i oczywiście funkcjonalne.

Toaleta w domowej łazience wczoraj i dziś

Toaleta nie jest wynalazkiem ostatnich czasów, służy ludziom od tysięcy lat. Wraz z rozwojem cywilizacji i techniki, zmieniały się jej funkcje i walory estetyczne. Na przełomie XVIII i XIX wieku nastąpił przełom w działaniu wodociągów i kanalizacji. Można do nich zaliczyć masową produkcję rur żeliwnych i stalowych. Data pojawienia się w Europie pierwszej toalety nie jest znana. Natomiast pewne jest, że pierwsze WC ze spłuczką skonstruował Thomas Crapper pod koniec XIX wieku. Obecnie użytkownicy stawiają na wysokiej klasy wzornictwo toalet, ale także na funkcjonalności, które jeszcze na początku lat 90. były obecne tylko w sferze filmów science fiction. Z badań przeprowadzonych przez markę Geberit wynika, że ponad połowa ankietowanych (55%) wierzy, że toalety myjące są lub staną się niezbędne w przestrzeni domowej w ciągu kilku najbliższych lat. Potencjał toalet myjących długofalowo jest oceniany podobnie do toalet samospłukujących i bidetów. Dziś te wizje stały się rzeczywistością i toaletę myjacą możemy mieć w swoim domu. Jak wybrać tę, która najbardziej pasuje do aranzacji łazienki i do naszego stylu życia?

Czytaj więcej: Nowy standard w Twojej łazience

Toaleta myjąca została przemyślana w każdym szczególe

Jeszcze do niedawna na toaletę w mieszkaniach poświęcane było oddzielne pomieszczenie. Wraz z rozwojem technologii zmieniał się jej design, a także sposoby instalacji, które wprowadziły do łazienki nowe możliwości utrzymania higieny. Teraz przyszedł kolejny przełomowy moment, czyli wprowadzenie linii toalet myjących. Geberit AquaClean zmienia dotychczasowe myślenie o tym niezbędnym w naszej łazience sprzęcie. Dziś nowoczesna toaleta nie posiada tylko spłuczki, lecz zaskakuje liczbą użytkowych funkcji. Ci, którzy szukają wysokiej klasy standardu i oczekują od urządzeń łazienkowych inteligentnej funkcjonalności mogą zainteresować się wielofunkcyjnym rozwiązaniem Geberit AquaClean Mera. Jakie ma zalety?

  • Dyskretne oświetlenie, które ułatwia orientację w nocy bez konieczności włączania wybijajacego ze snu głównego światła. Dostępne jest w siedmiu kolorach, uruchamiane przez czujniki zbliżeniowe.
  • Dla tych, którzy skrupulatnie dbają o higienę w łazience przygotowano bezdotykowy mechanizm automatycznego otwierania i zamykania klapy toalety, który jest uruchamiany przez czujnik zbliżeniowy.
  • Dodatkową funkcją toalety, szczególnie przydatną w zimne noce, jest system podgrzewania deski z możliwością indywidualnej regulacji. Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu deska o ergonomicznym kształcie zaczyna się nagrzewać, gdy ktoś zbliża się do toalety.
  • Czy wszystkie funkcje można obsługiwać jednym palcem? Tak. Marka Geberit, przygotowała dla najbardziej wymagających, eleganckiego pilota.
  • Jeśli nie potrzebujemy podświetlenia ani pilota, możemy wybrać tańsze, ale także komfortowe rozwiązanie w postaci deski Geberit AquaClean 4000. Model zapewnia wszystkie podstawowe funkcje toalety myjącej, inaczej zwaną deską bidetową. Dzięki automatycznemu mechanizmowi wolnego opadania specjalne stabilizatory delikatnie i cicho łagodzą efekt opadania deski i pokrywy. Deska myjąca zastępuje tradycyjną deskę i pokrywę posiadanej toalety - możemy w ten sposób zachować dotychczasową ceramikę. Zintegrowana funkcja identyfikowania użytkownika daje gwarancję, że woda jest podgrzewana automatycznie, gdy tylko użytkownik zbliży się do toalety.

 

Więcej informacji o rozwiązaniach marki Geberit: www.geberit-aquaclean.pl