Jak działa depilator laserowy?

Urządzenie działa na zasadzie promieniowania wiązkami światła, które przedostają się poprzez warstwę skóry do cebulek włosków i uszkadzają je, tak że włos nie może odrosnąć. W mieszkach włosowych wiązka światła łączy się z melaniną, niszcząc cebulki w tak zwanym procesie termolizy. Oczywiście jest to w pełni bezpieczne dla człowieka, bo laser nie wnika w tkanki, a jedynie w skórę.

Depilacja laserowa jest rozwiązaniem, które pozwala skutecznie pozbyć się owłosienia bez negatywnych skutków, jakie niesie ze sobą tradycyjna, mechaniczna depilacja (wrastające włoski, zacięcia i podrażnienia). Aby uzyskać odpowiedni efekt, należy wykonać serię zabiegów w odpowiednim odstępie czasu.

..  Jak wybrać dobry depilator? >>>

Depilator laserowy – jak używać?

Depilatory laserowe to urządzenia bardzo łatwe w użytkowaniu. Depilację wykonujemy na sucho, a więc możemy to zrobić niemalże w każdych warunkach. Przed domowym zabiegiem należy wydepilować nogi (włoski nie powinny być widoczne), a następnie zrobić próbę na niewielkim kawału skóry, aby ustawić moc lasera. Zależy ona od koloru włosków, karnacji i grubości skóry. Warto wiedzieć, że skóra ciemnobrązowa lub czarna nie powinna być poddawana depilacji laserowej.

Urządzenie przykładamy do skóry i naciskamy, wypuszczając wiązkę lasera. Czynność tę należy powtarzać, stopniowo przesuwając się po wybranych partiach ciała.

Warto wiedzieć: depilacja laserowa nóg bywa czasochłonna – na pojedynczy zabieg trzeba sobie zarezerwować około 1,5 godziny. Depilowanie okolic bikini powinno zająć nie więcej niż 45 minut.

Depilator laserowy domowy – czego nie robić przed zabiegiem?

Przede wszystkim unikajmy opalania oraz solarium. Nie wykonujmy również żadnych zabiegów dermatologicznych, takich jak peelingi, i nie usuwajmy włosków woskiem lub depilatorem. Planując depilację laserową, należy również zaniechać stosowania leków sterydowych oraz picia herbaty z dziurawca – tak zwane zioła światłoczułe w połączeniu z laserem mogą wywołać obrzęki, a nawet poparzenia skóry.

Czy depilacja laserowa może boleć?

Teoretycznie jest to zabieg całkowicie bezbolesny, ale wszystko zależy od naszych indywidualnych cech – niektóre osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort w czasie zabiegów lub delikatne mrowienie. Warto pamiętać, że depilacji laserowej powinny unikać kobiety w ciąży, osoby chore na cukrzycę lub nowotwory. Laser nie jest również zalecany osobom, które cierpią na bielactwo lub mają bardzo wrażliwą skórę.

..  Wybieramy dobrą prostownicę >>>

Jaki depilator laserowy będzie najlepszy?

Domowy depilator laserowy to sprzęt, który nie powinien być tani – liczy się bowiem jakość wykonania i komfort użytkowania. Kupując urządzenie, zwróćmy uwagę na:

  • Powierzchnię, jaką będziemy mogli objąć wiązką lasera za jednym razem. To przyspiesza czas zabiegu.
  • Liczbę impulsów emitowanych przez depilator – to odpowiada za skuteczność zabiegu i skraca jego czas.
  • To, czy depilator ma funkcję regulowania mocy. Będzie niezbędna w przypadku depilacji pach, twarzy i okolic intymnych.
  • Wykonanie oraz sposób trzymania urządzenia – depilator powinien być solidnie wykonany i musi leżeć w dłoni jak ulał. Lepiej zaufać sprawdzonym, znanym markom.
  • To, czy ma wyświetlacz LCD.
  • To, czy jest wyposażony w czujnik kontaktu ze skórą. Dzięki temu laser nie wyśle impulsu w sposób przypadkowy.
  • To, czy urządzenie ma akumulator, czy działa wyłącznie po podłączeniu do prądu. Najlepiej, aby depilator działał w oparciu o obydwie funkcje.

Depilacja laserowa – efekty

Po serii zabiegów (około pięciu-siedmiu) można się cieszyć idealnie gładką skórą. Jeżeli zabiegi zostały wykonane skrupulatnie, włoski powinny zniknąć na stałe. W sytuacji gdy zaczną odrastać, to znak, że czegoś nie dopilnowaliśmy. Czasem za odrastanie włosków odpowiadają również zmiany hormonalne.

Depilator laserowy dla mężczyzn

Czy panowie mogą skorzystać z domowego depilatora laserowego? Tak, ale uwaga: nie wolno używać go do okolic twarzy oraz narządów płciowych. Swobodnie mogą jednak korzystać z niego, po to by wydepilować klatkę piersiową, pachy oraz plecy.

Depilator laserowy – czy warto?

Zdecydowanie tak, pod warunkiem że mamy ciemne włoski i w miarę jasną karnację. Wówczas depilator na pewno zadziała prawidłowo. Ceny depilatorów wahają się od około 400 zł do nawet kilku tysięcy – jednak w porównaniu do wydatków, jakie przeznaczamy na codzienną, tradycyjną depilację, nie są to duże kwoty. Ta inwestycja szybko się zwróci. Depilator laserowy do twarzy, okolic bikini, nóg i pach to sprzęt, który zdecydowanie warto mieć w domu.