Depilator: jaki wybrać, by dobrze służył? Przewodnik zakupowy

2019-07-23 15:05 Katarzyna Stańczyk
Depilator
Autor: GettyImages Nowoczesny depilator może być nawet praktyczną dekoracją w łazience

Depilator to urządzenie, które pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia. Na rynku znajdziemy depilatory damskie, męskie, depilatory laserowe, pęsetowe, dyskowe. Jak się nie zgubić w tym wszystkim i jaki depilator wybrać, by długo nam służył?

Depilator szybko i skutecznie usuwa z ciała zbędne owłosienie. Jego działanie jest długotrwałe – usuwa włosy razem z cebulką, dlatego musi minąć dość dużo czasu, zanim ponownie odrosną. Zabieg może powodować ból i dyskomfort, ale wiele urządzeń na rynku zawiera specjalne nakładki, które łagodzą te odczucia.

Jak działa depilator?

Depilator zawiera specjalne głowice (tzw. depilator dyskowy) lub pęsety (pęsetowy), które usuwają włoski razem z cebulkami. To pozwala przez długi czas cieszyć się gładką i piękną skórą. Im więcej urządzenie ma pęset, tym szybciej przebiega zabieg (ale też większe prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnienia skóry).

Rodzaje depilatorów, które możemy kupić

  • depilatory damskie;
  • depilatory męskie;
  • depilatory do nóg;
  • depilatory do brwi.

Jakie depilatory damskie znajdziemy w sklepach?

Na rynku znajdziemy zarówno depilatory, które pomogą nam usunąć owłosienie z nóg, rąk czy okolic bikini, jak i trymery do brwi. Te ostatnie pozwalają uzyskać efekt pięknego spojrzenia bez bolesnego wyrywania włosków pęsetą. Depilator do brwi wyposażony jest w specjalną nakładkę, która w sposób bezbolesny usuwa włoski. Ma powłokę antybakteryjną, która chroni skórę przed skaleczeniem, oraz... latarkę, która umożliwia wykonanie zabiegu nawet w nocy.

..  Jak wybrać dobrą szczoteczkę elektryczną? >>>

Depilator
Autor: mat. pras. Braun Depilator Braun z linii Silk-épil

Na jakie rodzaje depilatorów warto zwrócić uwagę?

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem depilatora, dobierzmy urządzenie do swoich potrzeb.

Depilatory laserowe – depilator laserowy jest bardzo skuteczny. Po wykonaniu serii zabiegów nie trzeba robić depilacji nawet przez rok! Depilator laserowy usuwa włoski z określonej partii ciała (trzeba go przyciskać do nogi fragment po fragmencie). Urządzenie ma różne poziomy mocy, które dostosowujemy do rodzaju skóry (karnacja jasna, ciemna, skóra naczynkowa itp.). Zaleca się, by przed depilacją dokładnie ogolić skórę (np. maszynką jednorazową) i dokładnie ją umyć. Lepiej też rozpocząć depilację elektryczną od nastawienia urządzenia na niewielką moc działania, żeby zobaczyć, jak zareaguje skóra. Jeśli nie wystąpi podrażnienie, przy kolejnym zabiegu można zwiększyć moc.

Depilatory dyskowe – depilator wyposażony jest w dwie głowice (ceramiczne lub metalowe), które usuwają włoski z większej powierzchni ciała. Działa skutecznie, ale zabieg może powodować ból. Wybierając depilator dyskowy, należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma regulowaną prędkość obrotów, która pozwala zmniejszyć dyskomfort w czasie zabiegu. Warto również zwrócić uwagę na to, czy depilator jest wodoszczelny.

Depilatory pęsetowe – depilator usuwa owłosienie z niewielkiej powierzchni ciała. Im mniej pęset, tym większy komfort korzystania z urządzenia. Jeśli mamy mocną skórę (nie pękają nam naczynka) i zależy nam na tym, żeby szybko wykonać zabieg depilacji, wybierzmy model z większą liczbą pęset.

Jakie depilatory męskie znajdziemy w sklepach?

Depilator męski pozwala usunąć owłosienie z twarzy oraz wszystkich innych miejsc, w których chcemy mieć gładką skórę (np. pachy, klatka piersiowa, miejsca intymne czy plecy). Zasady działania depilatorów męskich są dokładnie takie same jak damskich – usuwają owłosienie za pomocą głowic lub pęset.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora?

Warto sprawdzić, czy:

  • depilator jest wyposażony w nakładki redukujące ból;
  • urządzenie ma regulację poziomów mocy;
  • depilator jest hipoalergiczny – powinien zawierać jony srebra;
  • urządzenie jest wodoszczelne;
  • mają dodatkowe funkcje (np. nakładkę do peelingu, która zapobiega wrastaniu włosków).

Osoby, które mają dzieci, mogą również zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma odpowiedni system zabezpieczeń (np. kod, który należy wpisać, by uruchomić depilator).

Czy warto kupić depilator?

Właściwie każdy z nas walczy ze zbędnym owłosieniem. Depilator pomoże skutecznie się go pozbyć i przy okazji osłabi odrastające włoski. Osoby, które mają wrażliwą skórę z pękającymi naczynkami, powinny wybrać depilator z nakładkami chłodzącymi i redukującymi odczucie bólu. Nie zaleca się im zakupu depilatora z dużą ilością pęset. Ci, którzy nie mają takiego problemu, mogą wybierać spośród depilatorów dyskowych, pęsetowych czy laserowych.