PROJEKTY ŁAZIENEK w bieli z kontrastowym kolorem. 10 prawdziwych wnętrz ZDJĘCIA

2013-10-23 11:56

Projekty łazienek w bieli nie wychodzą z mody. Wybraliśmy 10 zachwycających wnętrz, w których ważną rolę ogrywa też kolor kontrastowy. Projekty łazienek w bieli: ZDJĘCIA i inspiracje.

Dlaczego tak często wybieramy projekty łazienek w bieli? Kojarzą się z perfekcyjną wręcz czystością, wydają się większe niż w rzeczywistości, a także szybko i łatwo da się zmieniać w nich klimat, wprowadzając inne kolory. Styl również nie jest ograniczeniem w projektach łazienek w bieli. Możesz wybrać retro, romantyczny, art deco czy nowoczesny.

Akcenty czerni w projektach łazienek w bieli

W projektach łazienek w bieli akcenty czerni tworzą najsilniejsze kontrasty. W nowoczesnych wnętrzach czarna może być np. wanna albo tylko jej obudowa lub jedna ze ścian (zobacz nasze zdjęcia). W projektach łazienek w stylu retro to na ogół posadzka w czarno-białą szachownicę. Jest niezwykle dynamiczna i dominuje wystrój. Z tego powodu konieczny jest umiar w dobieraniu pozostałych elementów aranżacji. Żeby kompozycja nie sprawiała wrażenia chaosu, biel i czerń nie powinny występować w równowadze. Najlepsze efekty daje przewaga bieli i kilka czarnych akcentów.

Projekty łazienek w bieli z dodatkiem innych kolorów

W projektach łazienek w bieli sprawdzają się akcenty tzw. czystych barw: błękitu, czerwieni, odcieni żółtych. Do ożywienia wnętrza możesz użyć tylko jednego z nich, dwóch lub trzech, ale nie przekraczaj tej liczby, by nie zgubić ładnego efektu. Kolory stosuj ostrożnie, ponieważ biel wzmacnia ich siłę. Zobacz, jak je zastosowano w prezentowanych przez nas projektach łazienek w bieli. Barwy pojawiają się np. na dywaniku łazienkowym, na froncie komody albo jako szlak, który tworzą płytki na ścianach wokół pomieszczenia. W projektach łazienek w bieli można też inaczej użyć kolorów - wybrać z jednej gamy, np. chłodnych błękitów czy ciepłych czerwieni tylko dwa, trzy odcienie. Jeśli wolisz spokojniejsze rozwiązania, połącz biel z kolorem naturalnego drewna – zawsze się sprawdza. Elegancki wystrój zbudujesz także, łącząc biele z ciemnymi tonacjami czekolady albo szarości. W projektach łazienek w bieli po prostu można eksperymentować.