Projekty łazienek. Powiększamy łazienkę i łączymy z wc

2008-09-29 2:00 Kinga Zalewska-Stochmal

Projekty łazienek często dotyczą ich remontu lub przebudowy. Mała łazienka była niewygodna. Dlatego właścicielka zdecydowała się na powiększenie łazienki. Zamiast dwóch ciasnych pomieszczeń powstało funkcjonalne wnętrze. Jasna, naturalna kolorystyka płytek w łazience stwarza wrażenie przestronności i jest neutralną bazą dla kolorowych dodatków.

Projekty łazienek

Osobna mała łazienka i wc to dla wielu osób wciąż synonim luksusu. Jednak w przypadku Elżbiety było zupełnie inaczej. Na szczęście oba pomieszczenia były usytuowane w taki sposób, że ich połączenie mogło obyć się bez większych przeróbek ścian. Całe przedsięwzięcie przygotowała projektantka wnętrz. Zaprojektowała aranżację łazienki, uwzględniając zasady ergonomii, potrzeby i upodobania kolorystyczne właścicielki.

Łazienka aranżacje

W wyniku zaproponowanych w projekcie łazienki zmian trzeba było zdemontować stare drzwi. Nowe znalazły się teraz na krótszej ścianie. Grzejnik również wymagał zmiany lokalizacji. Jego przesunięcie pociągnęło za sobą konieczność poprowadzenia rur w podłodze łazienki. Dzięki takiemu rozwiązaniu została ocieplona podłoga, co w łazience jest ważne, gdyż tu najczęściej stapa się boso. Montaż kabiny prysznicowej pozwolił zyskać w łazience więcej cennej powierzchni. Z uwagi na jej spore rozmiary w razie potrzeby pod natryskiem można postawić suszarkę z praniem. Zamiast tradycyjnego brodzika wykonano murowany. Posadzka została wyprofilowana tak, aby powstał spadek umożliwiający swobodny odpływ wody. Nierówności ścian w narożnikach zamaskowała, także w obrębie prysznica, mozaika trawertynowa. Dla kontrastu form resztę łazienki ozdobiły duże prostokatne płytki.

Mała łazienka: wyposażenie

Strefę z natryskiem oddzieliła od reszty łazienki wąska ścianka z luksferami. Po jej drugiej stronie znalazł się wykonany z płyty OSB blat z owalną umywalką. Pod nim zmieściła się pralka i szafka na środki czystości. W podwieszanym suficie znalazło się dyskretne oświetlenie punktowe. Dobór dodatków do łazienki Ela również powierzyła stylistce wnętrz. Jasna kolorystyka jest doskonała bazą w aranżacji łazienki dla elementów w mocnych odcieniach. Jednak to głębokie barwy fioletu przypadły właścicielce do gustu. I tak obok akcesoriów łazienkowych z naturalnych materiałów, jak wiklinowe kosze i pojemniki - efektownie prezentują się drobiazgi w bakłażanowym odcieniu.

Łazienka aranżacja: dobry projekt

  • Funkcjonalnie rozplanowana przestrzeń całego wnętrza łazienki. Pomimo jego niewielkich rozmiarów zmieściła się tu: spora kabina prysznicowa, wc, umywalka, na wygodnym blacie, jak również pralka i szafka na środki czystości.
  • Pomysł na zabudowę w łazience. Nie tylko w sposób wizualny, ale także praktyczny porządkuje przestrzeń. Powstał spory blat, na którym jest miejsce na podręczne przybory i kosmetyki. Pozostałe akcesoria łazienkowe mogą być ukryte za drzwiczkami schowka znajdującego się pod nim.
  • Zastąpienie brodzika murowanym. Pozwala oszczedzić nieco wydatków związanych z zakupem i montażem standardowego, a wygląda efektownie i oryginalnie w łazience.
  • Prostota form i konsekwentny dobór materiałów wykończeniowych do łazienki. Płytki w pastelowej kolorystyce mają gładkie powierzchnie, bez wzorów. Jedynym dyskretnym motywem ozdobnym jest krateczka mozaiki. Przestrzeganie tej zasady pozwala uzyskać w małej łazience wrażenie lekkości i przestronności.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021