Projekt łazienki z superścianą. Świetny pomysł na aranżacje łazienki

2013-10-11 17:19 Dominika Olszyna

Jeśli chcesz, żeby twoja łazienka była daleka od schematów, zobacz zdjęcia i projekt łazienki. Prezentujemy aranżacje łazienki z superścianą. BARDZO spodobał nam się ten pomysł na drewno w łazience. Inspiracje z prawdziwej łazienki [galeria zdjęć].

Łazienka z superścianą została zaprojektowana i urządzona nowocześnie, funkcjonalnie, w stylu bliskim naturze. Projekt łazienki jest dość oryginalny. Największe wrażenie robi podświetlana ściana z drewna. Ponieważ aranżacja łazienki jest nowoczesna, stąd dominujące w niej tworzywa: drewno, kamień, szkło. Pani domu wraz ze znajomą malarką Anną Mycą przemyciły do wnętrza łazienki sporo pomysłów inspirowanych przyrodą, ale nadały im naprawdę nowoczesny wymiar. Zobacz, jak stworzyć taki projekt łazienki. Radzimy, też co zrobić, by drewno w łazience było praktyczne i trwałe.

Projekt łazienki: dekoracyjne ściany w łazience

Dekoracyjne ściany w łazience są autorskim pomysłem malarki. Ta ściana łazienki ma „swoje światło”. Jest to bowiem podświetlona szklana tafla, do której zostały przyklejone listewki. Całość daje niezwykle dekoracyjny efekt, a przy okazji łazienka jest oświetlone delikatnym nastrojowym światłem. Łazienka z superścianą sąsiaduje z sypialnią. W niej również malarka stworzyła dekoracyjną ścianę. Zastosowała do tego technikę sgraffito. Podłoże to tynk wapienny, w którym wzory zostały ręcznie wydrapane, a następnie nałożono jaśniejszy kolor tynku. W powstaniu wzoru pomagała pani domu. Jest dumną współautorką oryginalnego efektu, niczym tapety 3D.

Projekt łazienki: drewno w łazience

Jeśli twój projekt łazienki uwzględnia drewno, musisz wybrać odpowiedni jego gatunek i dobrze je pielęgnować. Drewno pochłania wilgoć z otoczenia, a przez to zwiększa swoją objętość. Nie dotyczy to gatunków egzotycznych w naturalny sposób nasyconych substancjami oleistymi, co czyni je odpornymi na wilgoć. To m.in. tek, iroko, merbau. Gatunki rodzime, np. klon, buk, modrzew czy dąb, też nadają się do łazienki, wymagają jednak troskliwszej pielęgnacji. W łazience stosuje się olejowanie. W przypadku podłóg drewnianych w łazience ważne jest także użycie specjalnego kleju, elastycznej fugi oraz dobre zabezpieczenie drewnianych zakamarków. Warto upewnić się, że fachowcy dobrze zabezpieczyli szczeliny pomiędzy elementami podłogi, np. wypełnili je elastomerem. To bardzo ważne, ponieważ jeśli rozlana woda dostanie się do niezabezpieczonego drewna, przyśpieszy proces jego niszczenia. Drewno w łazience powinno być konserwowane często – najlepiej raz na dwa miesiące. Przydadzą się preparaty, które powstrzymają zmianę koloru drewna, nadadzą połysk lub mat oraz pokryją posadzkę powłoką antystatyczną. Polecamy produkty z atestem eko. Co istotne – do czyszczenia drewnianej podłogi nie używajmy dużych ilości wody. Wystarczy przecieranie wilgotną tkaniną.

Aranżacje łazienki: wystrój i wygoda

Aranżacje łazienki łączą oryginalny wystrój z wygodą. Ponadto do tej aranżacji łazienki wprowadzono kilka elemnetów pokojowych. Nad wanną wisi lampka do czytania – wymyślił ją dla siebie pan domu, który  lubi czytać podczas kąpieli. Na drugiej ścianie pomieszczenia króluje kamień naturalny, którym także wyłożony jest brodzik. Projekt łazienki stworzył relaksujący pokój kąpielowy. Ponadto smaku w aranżacji łazienki dodaje ciekawe połączenie kolorów – szarości i jasnego słonecznego odcienia drewna. W części toaletowej jest też ściana z listewek, jednak już niepodświetlana – ta pełni zupełnie inną funkcję, nie tylko ozdobną. Za listwami kryją się pojemne szafki na ręczniki i łazienkowe akcesoria. Na widoku stoi tylko kilka niezbędnych na co dzień drobiazgów. Dzięki temu aranżacje łazienki stają się uporządkowane i eleganckie. Białe wanna i umywalka świetnie kontrastują z tworzywami użytymi w łazience. Bidet i wc mają graficzny wzór, który współgra z rysunkiem drewna i kamienia?

Jak Wam się podoba ten pomysł na projekt łazienki? Obejrzycie galerię zdjęć i oceńcie tę aranżację.