Projekt łazienki na poddaszu: drewno, mozaika i funkcjonalizm we wnętrzu ze skosem

2015-09-10 17:05 Anna Rychlewicz
Drewniane meble w aranżacji łazienki
Autor: archiwum Projekt łazienki na poddaszu wydobywa wszystko to, co najlepsze w przestrzeni ze skosem. Minimalistyczne wyposażenie dopełnione stylowymi akcentami, stanowi o stylu i funkcjonalności łazienkowego wnętrza ze skosem. Fot. Alicja i Dariusz Radej

Projekt łazienki na poddaszu, który wykorzystuje największe atuty przestrzeni. Aranżacja wnętrza ze skosem, którą charakteryzuje najwyższy funkcjonalizm i wyjątkowy styl. Strefa kąpielowa ze stylowym akcentem mozaiki, fornirowane meble i nowoczesna armatura łazienkowa – wszystko to w połączeniu wydobyło potencjał wnętrza na poddaszu, za projekt którego odpowiada Dorota Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw.

Aranżacja poddasza bardzo często przysparza nie lada problemów. Nieustawne wnętrze, w którym musimy uporać się z estetycznym zagospodarowaniem przestrzeni pod skosami, spędza sen z powiek. W rzeczywistości, poddasze kryje w sobie ogromny potencjał. Wystarczy odrobina kreatywności, by zaaranżować na nim funkcjonalną przestrzeń urzekającą stylem i charakterem.

Aranżacja poddasza: funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Poddasze jest niezwykle wdzięczną przestrzenią w aranżacji wnętrz. Wnętrze ze skosem możemy zagospodarować zarówno jako przytulną sypialnię, funkcjonalną kuchnię czy nowoczesną łazienkę. Projekt wymaga jednak takiego zagospodarowania przestrzeni, by elementy, które pozornie są jej wadą, przerobić na największą zaletę aranżacji. Takie efekt osiągnięto właśnie w projekcie łazienki na poddaszu, za który odpowiada Dorota Kijas-Dokupil z Projekt Kolektyw.

Łazienka na poddaszu: projekt łazienki ze skosem

Przestrzeń pod skosem została pomyślana jako wnęka na dużą, narożną wannę. Usytuowanie strefy kąpielowej bezpośrednio pod oknem dachowym, nadaje aranżacji wyjątkowego smaku i gwarantuje odprężającą kąpiel z widokiem na gwiazdy. Ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie także w tej części wnętrza dużego lustra, które optycznie powiększa przestrzeń. Celem nadania aranżacji wyjątkowego charakteru, projektantka zdecydowała się na obudowanie wanny efektowną mozaiką, która nadaje całości niepowtarzalnego sznytu. W kwestii umeblowania łazienki na poddaszu postawiono na efektowny minimalizm. We wnętrzu zaplanowano jedynie wąską wiszącą szafkę oraz indyjską konsolę z drewna, która pełni tutaj rolę szafki pod umywalkę. Drewniane elementy zabudowy otulają wnętrze przyjemnym ciepłem i nadają mu domowego klimatu. Nad strefą umywalkową zaprojektowane duże lustro, w którym „przegląda się" kąpielowa strefa łazienki. W projekcie wnętrza na poddaszu nie zapomniano także o efektownym oświetleniu, które pozwala wykreować wyjątkowy klimat. Zadbano zarówno o oświetlenie główne – sufitowe, jak i oświetlenie strefowe - dwie lampki umieszczone nad lustrem.

Narożna wanna pod skosem na poddaszu
Autor: archiwum Usytuowanie strefy kąpielowej bezpośrednio pod oknem dachowym, nadaje aranżacji wyjątkowego smaku i gwarantuje odprężającą kąpiel z widokiem na gwiazdy. Fot. Alicja i Dariusz Radej