Projekt łazienki: biało-beżowa łazienka w stylu retro

2014-10-20 17:01 Sonia Łukomska

Stylowa łazienka w klimacie retro wypełniona bogactwem dodatków dekoracyjnych i różnorodnymi fakturami wcale nie musi razić ilością zdobnych elementów. Wszystko to dzięki przemyślanej grze spójnych, stonowanych kolorów. Oto projekt łazienki w stylu retro, który udowadnia, że dostatek ozdób może iść w parze ze schludnością i elegancją.

Przedstawiony projekt stylowej łazienki w klimacie retro jest w pewnym sensie zaprzeczeniem założeń, które przyświecały właścicielce, gdy urządzała swoje mieszkanie. Pani domu była znudzona wszechobecnymi brązami i beżami, a wnętrza pełne intensywnych kolorów budziły jej sprzeciw. Do aranżacji łazienki wybrała więc czyste, szlachetne barwy: biel, czerń i szarość. A jednak, gdy sprzedawca płytek ceramicznych zamiast szarych kafli dostarczył bladobeżowe, postanowiła zaryzykować. Teraz uważa, że nie mogła podjąć lepszej decyzji jeśli chodzi o wystrój łazienki w stylu retro.

Łazienka w stylu retro: bogactwo dekoracji na tle subtelnej bieli i beżu

Właściciele mieszkania zawsze marzyli o dużej łazience, więc tę istniejącą powiększyli kosztem przyległego pokoju. W rezulatcie łazienka obecnie liczy sobie 10 metrów kwadratowych, dzięki czemu zyskała miano pokoju kąpielowego i niedzisiejszy, buduarowy charakter – gdyby nie urządzenia sanitarne, to wysmakowane wnętrze do złudzenia przypominałoby elegancką sypialnię z początku ubiegłego wieku. Buduarowy charakter stylowej łazienki dodatkowo podkreśla fakt, że przestrzeń kąpielowa zaaranżowana została w głębokiej wnęce. Stylizowana na starą, biała zabudowa łazienki wprowadza do wnętrza poczucie czystości, a rzeźbione, bladobeżowe kafle w połączeniu z wymalowanymi na ścianach pionowymi pasami, które tworzą w łazience atmosferę stylu retro, nadają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Ta neutralna kolorystyka w aranżacji stylowej łazienki stanowi idealne tło dla dużej ilości efektownych, stylizowanych na stare dodatków dekoracyjnych – dzięki takiemu zestawieniu łazienka nie sprawia wrażenia przesyconej różnorodnymi fakturami i elementami dekoracyjnymi. Część ozdób w łazience (na przykład wiszące między lustrami papierowe słońce, zrobione ze starych książek) została własnoręcznie wykonana przez panią domu, co sprawia, że łazienka ma osobisty charakter. Ciemna posadzka dodaje pomieszczeniu łazienki wizualnej głębi, ponadto jest elementem, który łączy stylistycznie aranżację łazienki z resztą wystroju mieszkania.

Więcej inspiracji: