Pomysły na komfortową kąpiel: świece, olejki i muzyka to nie wszystko!

2017-05-25 18:41
Ferro. Bateria wannowa wielootworowa Metalia 57
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria wannowa wielootworowa Metalia 57 marki Ferro.

Kto z nas po aktywnie spędzonym dniu nie marzy o aromatycznej, odprężającej kąpieli? W praktyce okazuje się jednak, że pachnące płyny i olejki oraz świece i nastrojowa muzyka to nie wszystko. Aby nic nie zepsuło chwil relaksu, należy zadbać o właściwy dobór bardziej prozaicznych i praktycznych, ale najważniejszych elementów wyposażenia: wanny i baterii.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zakupu armatury kluczową rolę mogą odegrać wielkość i kształt pomieszczenia. W dużej łazience mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru, ale przy jej niewielkim metrażu musimy bardzo starannie przemyśleć zakup. Idealną propozycją do małej łazienki jest natynkowa chromowana bateria Espacio marki Ferro. Nieduża, zgrabna, o opływowych kształtach, na pewno nie będzie przeszkadzała podczas kąpieli.

Ferro. Bateria wannowa ścienna Algeo Square
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria wannowa ścienna Algeo Square marki Ferro.
Ferro. Bateria wannowa ścienna Espacio
Autor: materiały prasowe Ferro  Bateria wannowa ścienna Espacio marki Ferro.

Podobne cechy ma pozwalająca oszczędzać wodę bateria Genova VerdeLine wyposażona w regulator ceramiczny FerroClick z systemem kontroli ciepłej wody oraz automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. W otoczeniu bieli wanny i przytulnego naturalnego brązu ścian baterie te nawet z najmniejszej łazienki uczynią funkcjonalne wnętrze. Godnym uwagi rozwiązaniem są półeczki na akcesoria i bibeloty w formie wnęk, pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Ferro. Bateria wannowa ścienna Genova VerdeLine
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria wannowa ścienna Genova VerdeLine marki Ferro.

Jeżeli dysponujemy większym pomieszczeniem, warto postawić na stojącą baterię wielootworową, jak np. Metalia 57. Można ją zamontować na brzegu wanny lub na szerokiej obudowie. Wyciągana rączka natrysku, zgrabna wylewka i poręczny uchwyt sprawiają, że zestaw jest niezwykle praktyczny i elegancki. Szczególnie efektownie wygląda w połączeniu z niezabudowaną owalną wanną, która na tle gładkich, jasnych ścian staje się cenralnym elementem łazienki. Chłód bieli i surowość powierzchni z naturalnego kamienia można ocieplić półkami i akcesoriami w kolorze drewna oraz świeżą zielenią żywych kwiatów.

Nowoczesne wnętrze w modnym zestawieniu beżu, szarości i koloru stali skutecznie ożywimy motywami kwiatowymi. W takim otoczeniu doskonale prezentuje się zamontowana na brzegu wbudowanej w podłoże wanny bateria Metalia z wylewką kaskadową, umożliwiającą ciche napełnienie wanny szerokim strumieniem wody i umilającą chwile kąpieli odgłosem przypominającym szum strumyka.

Ferro. Podtynkowa bateria wannowa-natryskowa Metalia 57
Autor: materiały prasowe Ferro Armatura z serii Metalia 57 marki Ferro: podtynkowa bateria wannowa-natryskowa (z lewej) oraz bateria wannowa wielootworowa (z prawej).

 Baterie z serii Metalia 57 dostępne są również w wersji podtynkowej, gdzie cały mechanizm jest schowany w ścianie, a na zewnątrz widzimy jedynie pokrętła, wylewkę i rączkę natryskową, dzięki czemu są one eleganckie i łatwo utrzymać je w czystości. Wszystkie posiadają ceramiczne głowice, zapewniające ciche i bezawaryjne działanie. Wysoka jakość produktu została potwierdzona siedmioletnią gwarancją producenta.

Osobom preferującym łazienki w stylu retro warto polecić dwuuchwytową baterię Retro New z delikatnie wygiętą wylewką oraz oddzielnymi kurkami na zimną i ciepłą wodę. W produkcie zastosowano nowoczesne i oszczędne rozwiązania, jak głowica ceramiczna czy regulator strumienia. W połączeniu z pozłacanymi dodatkami, stylowym lustrem i żyrandolem uzyskamy wrażenie luksusowego salonu kąpielowego należącego do dawnej arystokratki.

 

Ferro. Bateria wannowa ze słuchawką i wężem Retro New
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria wannowa ze słuchawką i wężem Retro New marki Ferro.

Kolorystyka, styl i klimat łazienki to kwestia gustu użytkowników. Jednak niezależnie od upodobań należy starannie wybrać wannę i odpowiednią do niej baterię, pozwalającą na komfortową, a jednocześnie oszczędną kąpiel. Stawiając na produkty marki Ferro, możemy spokojnie oddać się relaksowi, nie martwiąc się o jakość i funkcjonalność urządzeń, a jedynie ciesząc się ich eleganckim, niebanalnym designem.

.. Funkcjonalne baterie kuchenne i łazienkowe. Czytaj i oglądaj więcej

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022