Płytki do łazienki: triki optyczne, czyli płytki ceramiczne w stylu op-art

2014-09-29 14:43

Aranżacja łazienki z użyciem czarno-białych płytek ceramicznych to już klasyka. Co jednak zrobić, by urządzone w tym stylu pomieszczenie nie było zbyt montonne i zachowawcze? Nic prostszego! Jeśli jesteś miłośnikiem czarno-białych płytek do łazienki, ale wzór szachownicy czy mozaika wydają ci się zbyt trywialnym rozwiązaniem, sprawdź projekty łazienek, w których królują płytki w stylu op-art!

Styl op-art wkroczył na salony artystyczne w latach 60., zmieniając perspektywę patrzenia na dzieło sztuki. Abstrakcyjne formy, geometria i efekty świetlne miały oddziałować na zmysł wzroku i wywoływać optyczny efekt głębi. Ta zabawa z ludzkim okiem, formami i przestrzenią stała się powszechną bronią architektów w walce z aranżacyjną nudą oraz problemem małej przestrzeni.

Opartowe płytki do łazienki: praktyczne i niebanalne

Użycie płytek ceramicznych z nadrukami rodem ze stylu op-art to doskonałe wyjście na to, by ożywić jednolite płaszczyzny w biało-czarnej łazience. Geometryczny zawijas na ściance działowej czy czarno-biała szachownica z efektem trójwymiarowości na ścianie przy wannie to wzory, które skutecznie zwalczą aranżacyjną nudę, a przy okazji powiększą łazienkę o niewielkim metrażu. Efekt głębi, który powstaje dzięki użyciu płytek układających się w trójwymiarowe obrazy, sprawia, że przestrzeń optycznie wydaje się większa. Ponadto dzięki płytkom w stylu op-art możesz w łatwy i efektowny sposób podkreślić dany fragment łazienki lub wizualnie wydzielić w pomieszczeniu różne strefy – na przykład strefę relaksu od strefy przeznaczonej do szykowania się do pracy czy na wielkie wyjście. Odpowiednio zaaranżowana łazienka udekorowana opartowymi płytkami ceramicznymi ma artystyczne zacięcie, a jednocześnie jest niezwykle schludna, elegancka i pełna smaku. Tego typu płytki do łazienki sprawdzą się zarówno w klasycznej aranżacji, jak i w nowoczesnej łazience.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022