Odkryj nowy nurt. Designerska perfekcja z myślą o środowisku, czyli nowy standard w łazience i kuchni

2021-06-25 7:21 Materiał sponsorowany
Kolekcja baterii Meandro
Autor: materiały prasowe FDESIGN Kolekcja baterii Meandro

Poszukiwanie produktów dla domu wiążę się dziś z rosnącymi wymaganiami środowiskowymi. Powinny one jednak iść w parze z doskonałym wzornictwem oraz wygodą na co dzień. Nowa marka FDESIGN, która proponuje kolekcje baterii łazienkowych i kuchennych wraz z dopasowanymi do nich akcesoriami, w pełni wpisuje się w takie potrzeby. Łącząc wzorniczy kunszt z podejściem proekologicznym, wyznacza nowy nurt zarówno w kontekście estetyki, jak i funkcjonalności na miarę czasów.

Czy przez świadomy wybór wyposażenia domu można zadbać o dobrą kondycję środowiska i powstrzymać niekorzystne zmiany? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej!

W trosce o naturę i jej zasoby

Z racji tego, że produkty FDESIGN powstają w nurcie szacunku do przyrody, głównym ich bohaterem jest woda, ściślej zaś – odpowiedzialne korzystanie z tego cennego zasobu. Zastosowane rozwiązania technologiczne, takie jak aeratory, pozwalają cieszyć się na co dzień dobrodziejstwem natury, a jednocześnie obniżyć zużycie wody nawet o 50%. To zaś przekłada się również na mniejszy pobór energii na jej podgrzanie, dostarczenie, a także późniejsze zarządzanie ściekami. Co ważne, świadome gospodarowanie wodą nie odbywa się kosztem niższej funkcjonalności czy estetyki produktów.

Baterie, zestawy prysznicowe i akcesoria FDESIGN to również wybór na lata, dzięki czemu stanowi pewną inwestycję oraz ogranicza ilość generowanych odpadów, które wiążą się z częstymi remontami i zmianami wystroju. Wszystkie zastosowane elementy konstrukcyjne i użytkowe wyróżniają się wysoką trwałością, co potwierdza wydłużona, bezpłatna gwarancja do 7 lat na takie kluczowe elementy jak głowice oraz korpusy baterii. FDESIGN dąży również do redukcji zużycia ołowiu, stąd wykorzystywany jest mosiądz o obniżonej jego zawartości na poziomie nawet przewyższającym standardy unijne. Ponadto polipropylenowe elementy korków click-clack, które znajdują się w zestawie z bateriami, zastąpiono metalowymi, co oznacza mniejszą ilość obciążających środowisko tworzyw sztucznych.

Troska o dobrostan planety i działania proekologiczne towarzyszą wszystkim aspektom produktów – od koncepcji przez powstawanie produktów po logistykę i eksploatację. FDESIGN jako odpowiedzialny producent i dystrybutor w opakowaniach stosuje przyjazne dla środowiska materiały, takie jak proste, ale eleganckie kartony, papierowa taśma pakowa z naturalnym klejem czy woreczki z folii z recyklingu. Menedżerowie produktu stale poszukują też nowych, ekologicznych rozwiązań dotyczących zabezpieczenia w transporcie. Mniej użytych surowców pozostaje w zgodzie z duchem minimalizmu i oszczędności, a neutralna forma opakowań pozwala je na nowo wykorzystać do innych celów. Wszystko opiera się na zasadzie 3R – reduce, recycle i reuse.

Co ważne, produkty marki FDESIGN wyróżniają się jednocześnie wzornictwem dopracowanym w najdrobniejszych detalach, które odpowiada współczesnym gustom stylistycznym, a jednocześnie pozostaje uniwersalne i ponadczasowe, zwinnie adaptując się do dynamiki trendów.

Kolekcja baterii Zaffiro
Autor: materiały prasowe FDESIGN Kolekcja baterii Zaffiro

Inspiracje w zasięgu ręki

Gdzie szukać pomysłów na urządzenie domu? Tu z pomocą przychodzą prasa wnętrzarska, serwisy internetowe, media społecznościowe, a także katalogi proponowane przez marki producenckie. To zresztą swoisty nowy standard w dzisiejszych czasach. Dlatego marki coraz częściej osadzają swoją ofertę w konkretnych stylach wnętrzarskich, a wszystko wzbogacają podpowiedziami aranżacyjnymi oraz informacjami, o jakich elementach wyposażenia wnętrza należy pamiętać. Dodatkową pomocą jest systemowość, czyli komplementarność produktów, co pozwala w szybki sposób wyposażyć całe pomieszczenie, takie jak łazienka czy kuchnia.

Tym też kieruje się marka FDESIGN. Baterie łazienkowe i kuchenne oraz spójnie dobrane do nich akcesoria prezentowane są w inspirujących kontekstach. Katalog produktowy FDESIGN ma formę magazynową i lifestyle’ową. Gotowe pomysły pojawiają się w różnorodnych konwencjach odpowiadających najgorętszym i szczególnie lubianym trendom wnętrzarskim. Produktom wysokiej jakości towarzyszy więc solidna dawka wiedzy projektowej, co pozwala wygodniej i z doskonałym efektem urządzić domowe przestrzenie.

Kolekcja baterii Ardesia
Autor: materiały prasowe FSEDIGN Kolekcja baterii Ardesia

Duch metropolii, gwiazdorski glamour czy finezja nowoczesnych form?

Baterie FDESIGN z kolekcji Zaffiro przypominają kamienie szlachetne, którym ingerencja człowieka pozwala osiągnąć najwyższe walory estetyczne oraz najwspanialsze formy. Geometryczna prostota łączy się w nich z lekkością optyczną i wdziękiem miękkich linii. Czerń i różowe złoto tworzą zaś szlachetny duet, wzajemnie się balansując. Stanowi to wysublimowany akcent w aranżacji wnętrza – elegancki, ale przyprawiony współczesną fantazją projektową. Baterie Zaffiro szczególnie atrakcyjnie prezentują się w łazienkach i kuchniach spod znaku współczesnej miejskiej elegancji – takiej, która łączy dyscyplinę przestrzenną z efektem otwartej przestrzeni, wielkoformatowymi dekorami i szykownymi, starannie wyselekcjonowanymi akcentami. Luksus opiera się nie na ilości i blichtrze, lecz umiarze z jakościowymi, świetnie zaprojektowanymi produktami.

A może więcej inspiracji w stylu glamour? Warto zwrócić uwagę na kolekcję Ardesia, w której aksamitna czerń również łączy się z różowym złotem, ale z dodatkiem grawerów w kształcie drobnych sześciokątów (heksagonów). Smukłe sylwetki baterii zyskują przez to szykowny, odrobinę awangardowy akcent oraz perfekcyjnie odnajdują się w odważniejszych aranżacjach w gwiazdorskim stylu. Spójnie komponują się również z modnymi dziś czarnymi detalami oraz połyskującą miedzią.

Kolekcja Meandro z kolei wyróżnia się miękkimi, dynamicznymi liniami wylewek – przypominają meandrującą rzekę, która sumiennie rzeźbi teren. Organiczne formy z lekko zaokrąglonymi elementami kojarzą się z przepływem wody i jej twórczą działalnością. Świetnie odnajdują się więc w spokojnym, zbalansowanym wnętrzu zarówno spod znaku czystej estetyki modern, jak i łagodnego minimalizmu wzbogaconego o inspiracje w duchu filozofii zen. Chromowane wykończenia zapewniają też nutkę ponadczasowej elegancji, a obłe kształty zjawiskowo rozkładają światło i cień. Baterie Meandro charakteryzują się przy tym umiarem projektowym, dlatego nie dominują w wystroju, lecz gustownie wzbogacają jego założenia stylistyczne, mając przy tym uniwersalne walory dekoracyjne. Spójnie wpisują się w aranżacje łazienek i kuchni, które opierają się na ograniczonej kolorystyce z zamiłowaniem do prostych linii.

Uwzględnienie współczesnych potrzeb wzorniczych, funkcjonalnych i środowiskowych znajduje swoje odzwierciedlenie w ofercie marki FDESIGN. Pozwala doświadczyć komfortu, otaczać się świetnie zaprojektowanymi produktami, a jednocześnie podążać ścieżką slow life z poszanowaniem natury.

Więcej na: https://f-design.pl/

Zobacz baterie marki FDESIGN

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021