Nowości łazienkowe: praktyczne i eleganckie grzejniki, które zdobią wnętrze

2018-10-05 9:56

Czy grzejnik łazienkowy może być dekoracją wnętrza? Jak najbardziej! Ponieważ trendy często się zmieniają, warto postawić na coś ponadczasowego. Doskonałą propozycję stanowi elegancki minimalizm. Takie grzejniki łatwo zresztą wkomponować w wystrój w dowolnym stylu. Co więcej, stanowią świetną inwestycję na wiele lat.

Firma VASCO od lat wyznacza nowatorskie trendy w branży grzejników dekoracyjnych. Stylistyka belgijskiego producenta jest konsekwentnie minimalistyczna, a wiodące kolekcje VASCO są modelami, w których prostota łączy się z perfekcją wykonania każdego detalu.

Wysoki standard wzornictwa zwykle oznacza wysoką cenę produktów. Grzejniki VASCO nie są wyjątkiem, ale belgijska firma robi wiele, aby jej oferta była dostępna dla wszystkich klientów pragnących grzejników dekoracyjnych, a więc takich, które nie tylko dobrze grzeją, ale też dobrze wyglądają. Taką właśnie specjalną propozycją jest Comfort Collection, czyli specjalna oferta od VASCO łącząca niepowtarzalny design z niższą ceną. Na Comfort Collection składają się drabinki łazienkowe oraz pionowe grzejniki dekoracyjne, które zostały wybrane w najpopularniejszych rozmiarach oraz najbardziej lubianych kolorach (biały i antracytowy). W niektórych przypadkach przygotowano jeszcze prostsze wersje – z korzyścią dla designu i dla ceny.

Drabinki łazienkowe – funkcjonalność i doskonały design

Klasyczne drabinki łazienkowe w Comfort Collection to BATHLINE BB i BATHLINE BK. Są to proste modele, które w wydaniu VASCO odznaczają się znakomitymi proporcjami, a także perfekcją wykonania, na co się składa centralne przyłącze, niewidoczne spawy rurek dzięki użyciu laserów i 10-letnia gwarancja.

Oprócz klasycznych drabinek w gamie Comfort Collection znalazły się oryginalne propozycje, będące zmodyfikowanymi wersjami grzejników z głównej oferty VASCO. BATHLINE BC to drabinka zbudowana z kwadratowych rurek na bazie kolekcji CARRE, a szczególnie wart zainteresowania jest BATHLINE BA, który został skonstruowany jako model uzupełniający kolekcję ARCHE. BATHLINE BA jest zbudowany w całości z rurki o przekroju prostokąta, także zawiesia są z tego samego profilu, a przyłącza schowano w najniższej prostokątnej rurce. Dzięki temu BATHLINE BA stał się najbardziej minimalistyczną drabinką VASCO, zapewniającą łatwą możliwość powieszenia ręcznika. Jednocześnie wyróżnia się nowoczesnym designem (kubistyczna forma).

Sprawdzone geometryczne formy

Grzejniki dekoracyjne w ramach Comfort Collection również są pokrewne z modelami z podstawowej oferty VASCO. VERTILINE VG i VERTILINE VD są nową formą bestsellera VASCO NIVA, grzejnika ponadczasowego dzięki swojemu minimalizmowi – jednolitej, prostopadłościennej bryle. Warto zauważyć, że VERTILINE VG i VERTILINE VD mają w standardowym wyposażeniu poręcz na ręcznik, którą można założyć po lewej lub prawej stronie grzejnika. Poręcz jest w kolorze grzejnika, dzięki czemu jest dyskretna, a jednocześnie wygodna i umożliwia wykorzystanie grzejników w łazienkach.

Ofertę Comfort Collection dopełniają modele VERTILINE CA i VERTILINE VC, które są z kolei oryginalnymi modyfikacjami pionowego grzejnika VASCO CARRE, również jednego z evergreenów belgijskiego producenta. Celem zmian wprowadzanych w konstrukcji było nie tylko uzyskanie niższej ceny dla klientów, lecz także stworzenie ciekawego produktu o uniwersalnej formie, dzięki czemu VERTILINE CA i VERTILINE VC są nową propozycją dla osób poszukujących geometrycznych kształtów do urządzanej łazienki.

Przy okazji kolekcji Comfort Collection warto też wspomnieć o zaworach manualnych. Zawór bez regulacji termostatycznej jest pomysłem dla użytkowników, którzy chcą mieć bezpośrednią kontrolę nad grzejnikiem w łazience. Jeśli drabinka łazienkowa przeznaczona jest tylko do suszenia i ogrzewania ręczników, dzięki zaworom manualnym będzie ona grzała dokładnie wtedy, gdy zechce tego użytkownik. Wystarczy po prostu odkręcić zawór.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą VASCO, www.VASCOart.pl