Nowoczesna łazienka: aranżacja z niebieskimi szafkami, tapetą i cegłą

2015-12-01 17:09

Nowoczesna łazienka ma oryginalny i dynamiczny wystrój. Klimat w jej aranżacji tworzą tapeta z motywem śródziemnomorskich domków, niebieskie szafki łazienkowe, ceglana ściana pod prysznicem i sztukateria podkreślona ledowym oświetleniem.

Nowoczesna łazienka nie jest duża (ok. 4,8 m2), ale została urządzona niebanalnie i funkcjonalnie. Dla właścicieli od początku było jasne, że do aranżacji łazienki wybiorą efektowną grafikę. Takie wielkoformatowe motywy pojawiają się też w innych pomieszczeniach w mieszkaniu. Ściana w łazience obłożona tapetą, tworzącą wakacyjny klimat, to pomysł młodych inwestorów. W innych sprawach dotyczących urządzenia nowoczesnej łazienki postanowili zdać się na wyczucie projektantki Izabeli Rydygier z pracowni Cassapanca.

Nowoczesna łazienka aranżacja

Wszyscy zgadzali się co do jednego: łazienka powinna być nowoczesna, dynamiczna, oryginalna, wygodna i... pozbawiona nielubianego przez właścicieli beżu. Mimo niewielkiej powierzchni w łazience (4,8 m2) znalazło się miejsce dla rzędu szafek łazienkowych przykrytych długim (180 cm) blatem z zagłębioną w nim prostokątną umywalką, komfortowej kabiny prysznicowej oraz WC.

Zobacz też: zdjęcia łazienek inspirujące GALERIE >>>

By aranżacja łazienki była niebanalna, architektka zaproponowała pomalowanie większości ścian w łazience białą półmatową farbą. – Mowa o farbie wodoodpornej, przeznaczonej na tynki cementowo-wapienne. Powłoka nie przepuszcza wilgoci i można ją bez problemu czyścić. Do tego jest tańsza od stosowanej zwykle glazury – mówi architektka Izabela.

Aranżacja łazienki: nowoczesne, niebieskie szafki i blat

W aranżacji łazienki wzrok przyciąga nowoczesna zabudowa w kolorze niebieskim. Intensywnie niebieskie szafki łazienkowe, blat i umywalkę wykonano z kerrocku (rodzaj kompozytu), który łatwo poddaje się obróbce i pozwala na estetyczne wykończenia (łączenia nie są widoczne). Do tego jest odporny na plamy, nie wymaga impregnowania, można go polerować. Przyciągającymi uwagę elementami w aranżacji nowoczesnej łazienki są też podświetlane LED-ami lustro, które stanowi główne źródło światła w strefie umywalki, oraz ceglana ściana pod prysznicem. Lampki w przezroczystych kloszach, zawieszone na różnych wysokościach, są traktowane jako ozdoba, podkreślająca niebanalną aranżację łazienki. Podłoga wykonana została z żywicy epoksydowej.

Nowoczesna łazienka: strefa prysznica

W nowoczesnej łazience strefa prysznicowa została urządzona na całą szerokość krótszej ściany - taka kabina prysznicowa jest bardzo wygodna. Wydziela ją tafla
szkła, wykonana na zamówienie. Łatwo korzystać z prysznica, bo kabina nie ma drzwi ani brodzika - wprost w żywicznej posadzce zainstalowano odpływ liniowy. Ukryty za listwą sztukateryjną pasek z diodami LED podkreśla fakturę cegły na ścianie pod prysznicem. Pozostałym z remontu mieszkania białym marmurem carrara wyłożono wnękę na kosmetyki.

Cegła w strefie wilgotnej łazienki: porada architektki

Ścianę pod prysznicem wyłożono cementowymi płytkami elewacyjnymi, obojętnymi na działanie wody. Mają ok. 1,5 cm grubości, nie „kradną” więc przestrzeni ani nie obciążają muru. Te użyte w prezentowanej aranżacji łazienki wyglądem nawiązują do starej, XIX-wiecznej cegły. Mają efektowną fakturę i są stosunkowo tanie (ceny w sklepach internetowych to ok. 80 zł/m2). Takie cegły kładzie się je jak „zwykłe” płytki i robi szeroką fugę cementową. Nie wymagają malowania, ale dla efektu
estetycznego można je pokryć farbą wodoodporną.

Nowoczesna łazienka kosztorys

 • Cokoły Palazzo, Tubądzin 950 zł
 • Cegły szamotowe malowane, Elkamino 400 zł
 • Posadzka żywica disboxid 421, Caparol ok. 300 zł
 • Armatura Stick, Paffoni ok. 1500 zł
 • Odpływ liniowy Linearis, Kessel ok. 800 zł
 • Przeszklenie w prysznicu, na zamówienie ok. 1700 zł
 • Kaloryfer, Zehnder ok. 900 zł
 • Tapeta Mediterranea, Cole and Son ok. 400 zł
 • Lustro podświetlane, Awluks ok. 2500 zł
 • Szafka, na zamówienie 4000 zł
 • Miska WC Gap, Roca 700 zł
 • Lampki wiszące (4 szt.), atakdesign.pl 1640 zł
 • Lampy sufitowe Massive Nero (4 szt.), Philips 320 zł
 • Sztukateria, na zamówienie 900 zł
 • Robocizna ok. 4000 zł

Razem ok. 21 010 zł