Niebieskie płytki: aranżacje łazienki w różnych odcieniach koloru blue

2015-06-09 18:35 Anna Rychlewicz

Prezentujemy aranżacje łazienek, w których dominują niebieskie płytki w różnych wydaniach: morskim, błękitnym, turkusowym, lazurowym. Niebieska łazienka przypomina nieco nadmorski krajobraz. Przywołuje wspomnienie lata, pozwala poczuć orzeźwiający powiew morskiej bryzy i sprawia, że każda kąpiel smakuje zupełnie inaczej. Kolor niebieski pozwala się zrelaksować i wyciszyć... ale ma on różne oblicza!

Niebieskie płytki w łazience nie ograniczają aranżacji! Występują nie tylko w różnych formach, ale przede wszystkim w różnych odcieniach. Decydując się na niebieskie płytki pole popisu mamy praktycznie nieograniczone. Kafelki w odcieniu morskim, lazurowym czy subtelnym błękicie? Płytki na ścianie w odcieniu turkusowym czy może głębokim granacie? Jedno jest pewne: niebieskie płytki w aranżacji łazienki mają się coraz lepiej!

Niebieskie płytki: aranżacje dwóch kolorach

Niebieskie płytki w łazience zazwyczaj występują w utartej i świetnie mającej się konfiguracji. Z czym komponują się najlepiej? Z nieśmiertelną bielą, oczywiście! Przeróżne odcienie niebieskiego, który złagodzimy (bądź paradoksalnie nasycimy) czystą bielą, pozwolą na stworzenie łazienki będącej synonimem czystości i porządku. Jedno jest pewne – niebiesko-białe łazienki mają się coraz lepiej. Jasny odcień błękitu dopełniony kroplą bieli, pozwoli na optycznie powiększenie nawet najmniejszego wnętrza i nadanie mu świeżego looku. Decydując się na zdecydowane odcienie niebieskiego, możemy dowolnie sterować jej ostatecznym charakterem. Wszelkie odcienie turkusu czy delikatnego lazuru, stworzą wnętrze nie tylko estetyczne i modne, ale przede wszystkim odprężające i wyciszające. W aranżacji niebieskiej łazienki, obowiązuje jedna zasada – dokładnie taka sama, jak w przypadku innych wnętrz - im odcień jest jaśniejszy, tym wnętrze wydaje się delikatniejsze i świeższe. Jeśli użyjemy płytek z delikatnym kwiatowym lub roślinnym motywem, zawiesimy biały klasyczny żyrandol, niebieska łazienka stanie się romantyczna i kobieca. Jeśli natomiast płytki będą w zdecydowanym i nasyconym odcieniu niebieskiego - taka aranżacja łazienki nabierze charakteru i tzw. pazura.

Niebieskie płytki do łazienki: w dowolnym stylu, dowolnej konfiguracji

Na rynku mamy ogromny wybór płytek, nie tylko różniących się kolorem, ale także wielkością i kształtem. Możemy zdecydować się na błękitne płytki wielkoformatowe, możemy wybrać też drobną granatową mozaikę. Decydując się na głęboki odcień granatu w łazience, postawmy na tylko jedną ścianę w tym kolorze. Jeśli zaś przypadły nam do gustu kafelki w jasnym odcieniu błękitu – z powodzeniem możemy postawić na nieco większy akcent w aranżacji pokoju kąpielowego. Dozwolone są różne konfiguracje niebieskich płytek – od delikatnego, mozaikowego akcentu, po wyłożenie całej łazienki lazurowymi kafelkami. Świetnie zaprezentuje się także wyłożenie niebiańską mozaiką wnęki prysznicowej. W kwestii zgranych połączeń – nie ograniczajmy się jedynie do czystej bieli. Kolor niebieski równie dobrze zaprezentuje się z modną szarością, czy ciepłym brązem. Lubi naturalne drewno, ale dobrze znosi także towarzystwo zieleni czy fioletu.