Monochromatyczna aranżacja łazienki: białe wnętrze z czarnym akcentem

2016-06-29 13:33 Anna Szeweluk

Monochromatyczną aranżację białej łazienki cechuje konsekwencja projektowa. Biel ukryła się tu w najróżniejszych detalach. Siła całej aranżacji tkwi w zastosowaniu kontrastów – na neutralnym tle, czarne dodatki są dobrze widoczne. Zobacz niezwykły projekt czarno-białej łazienki autorstwa pracowni EG Projekt!

Ponad stu metrowe mieszkanie mieści się w przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Przestronne wnętrza z niestandardowo wysokimi oknami zachęciły projektantów do kreatywnego wykorzystania przestrzeni. Każde pomieszczenie zostało konsekwentnie zaprojektowane w monochromatycznej kolorystyce, zawartej w najróżniejszych detalach. Prezentujemy jedno wnętrze: aranżację białej łazienki.

Zobacz też: Aranżacje wnętrz w kolorze białym >>>

Monochromatyczna łazienka: czarno na białym

We wnętrzu łazienki dominują trzy monochromatyczne barwy: biały, szary i czarny. Siła całej aranżacji łazienki tkwi w zastosowaniu kontrastów. We wnętrzu całym w bieli – czarne elementy są doskonale widoczne. Dzięki neutralnej barwie białej – czerń na jednej ze ścian jest mocnym akcentem, grającym w aranżacji pierwsze skrzypce. Aby jeszcze mocniej wyeksponować czarną ścianę w aranżacji białej łazienki dla kontrastu został na niej zawieszony biały kaloryfer drabinkowy. Poza jednym, ale dość mocnym, czarnym akcentem, cała łazienka tonie w bieli, jednak kolor biały jest zróżnicowany poprzez samą fakturę materiałów. Mamy białe fazowane kafle na ścianach, ozdobne Shutters’y w oknach, gładką obudowę wanny oraz matowe fronty szafek i szuflad. Dopełnieniem jest betonowo-żywiczna podłoga w szarym kolorze. Szuflady pod umywalkami oraz obszerna szafa są wykonane na zamówienie z płyty MDF i łagodnie wkomponowują się we wnętrze tworząc spójną całość oraz tworząc efekt lekkości.

Autor projektu: www.egprojekt.pl