Mała łazienka w stylu retro. Aranżacja łazienki ze skosem

2012-12-13 17:12
lazienka otwarcie 2.jpg
Autor: Mariusz Bykowski

Mała łazienka nawiązuje stylem do tych z początku XIX wieku. Małą łazienkę pod skośnym dachem zaplanowano tak, aby wydawała się większa, a aranżacją nawiązywala do reszty mieszkania w stylu retro.

Mała łazienka na poddaszu nawiązuje aranżacją do reszty mieszkania. Biała armatura łazienkowa i białe płytki na ścianach dobrze kontrastują z ciemniejszym kolorem i szorstką fakturą belek sufitowych na skosach.

Mała łazienka z początku wieku

Klasyczna podłoga z płytek w biało-czarną pepitkę przenosi nas do mieszczańskich łazienek z początku XIX wieku. Charakterystyczne da niej są duże białe płytki, łaczone na rogach małymi, ciemnymi kwadratami. Wysokie białe listwy przypodłogowe w małej łazience są podobne jak w całym mieszkaniu.

Mała łazienka w stylu retro

Ozdobne, złocone ramy obrazów i lustra to ożywczy akcent kolorystyczny, który nadaje małej łazience barokowego charakteru. Do tej stylistyki nawiązują również pękate szklane lampy w odcieniu starego złota, które wyglądają jak duże kwiaty. Mała łazienka jest dość niska, ale jasny kolor we wnętrzu i odbicia w lustrach optycznie ją powiększają.