Mała łazienka w bieli i drewnie. Projektując swoją, Renata inspirowala się sauną

2023-11-03 13:23

– Żyję szybko, w dużym mieście, dlatego chciałam, aby moja łazienka była miejscem pogodnym – mówi Renata. Projektując ją, właścicielka inspirowała się sauną, kojarzoną ze spokojem i regeneracją. Czy drewno nadaje się do łazienki? Tak, ale tylko niektóre gatunki. Zobaczcie łazienkę Renaty.

Spis treści

  1. Nowoczesna łazienka z drewnem
  2. Jak ukryć pralkę w małej łazience?
  3. Szafka pod umywalkę nablatową
  4. Co na ścianę w łazience?
  5. Jakie dodatki do białej łazienki z drewnem?
Wmarzona łazienka Polaków

Nowoczesna łazienka z drewnem

Główną rolę w łazience Renaty i Adama grają olejowane lite deski tekowe. Są wzorzyste, dają dynamiczny efekt. Zastosowane na ścianie, podłodze i obudowie wanny optycznie powiększają wnętrze.

– Uwielbiamy je, ale musieliśmy na nie trochę poczekać. Przez pomyłkę dotarły do nas bowiem deski warstwowe, które nie nadają się do pomieszczeń wilgotnych. Opóźniły nam remont o trzy tygodnie – wspominają.  

W tworzeniu projektu łazienki Renatę dzielnie wspierał mąż. Jemu również zależało na przestrzeni niosącej spokój i ukojenie. Pełnej zieleni, materiałów i detali przybliżających ich do natury. Projektantka maksymalnie wykorzystała też metraż.

Jak ukryć pralkę w małej łazience?

We wnęce przy kominie wentylacyjnym zaplanowała zabudowę, w której zmieściła schowki i pralkę. – Mamy teraz więcej miejsca do relaksu – mówi.

Szafka pod umywalkę nablatową

Szafka pod umywalkę została wykonana na zamówienie. Jej korpus to stal lakierowana, a blat – drewno lakierowane w macie. – Dlaczego jej nie obudowałam? Tak jest minimalistycznie i bardziej dekoracyjnie – twierdzi projektantka.

Co na ścianę w łazience?

– Na matowych płytkach i olejowanym drewnie nie widać zacieków wody. Łazienka wygląda czysto i świeżo – cieszy się Renata.

Jakie dodatki do białej łazienki z drewnem?

Według projektantki – motywy roślinne wprowadzają do łazienki autentyczność i ciepło. Zgadzamy się z tym w stu procentach.

Wanna z funkcją prysznica
Renata Jachtoma-Mendak, JACHTOMA DESIGN, jachtomadesign.pl
Renata Jachtoma-Mendak, JACHTOMA DESIGN, jachtomadesign.pl

Projektując łazienkę, musimy przyjrzeć się naszej codzienności i potrzebom. Prysznic to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w dużym tempie i chcących oszczędzać wodę. Wanna z kolei gwarantuje dłuższe chwile relaksu, ale kąpiel w niej nie jest zbyt eko. Zatem, co wybrać, a może jedno i drugie? Decydując się na rozwiązanie dwa w jednym, czyli wannę z natryskiem, zwróćmy przede wszystkim uwagę na baterię wannowo-prysz-nicową. Powinna składać się z wylewki do wanny, słuchawki i deszczownicy. Może być w wersji natynkowej – z widocznymi przyłączami wody – albo podtynkowej (przyłącza są schowane w ścianie). Ważne jest dostosowanie wysokości natrysku i deszczownicy do naszego wzrostu. O czym jeszcze warto pamiętać? O montażu parawanu ze szkła, pleksi lub tkaniny, który osłoni łazienkę przed wodą. Dobrze też, gdy kupimy wannę z płaskim dnem i jak najbardziej szeroką.

Zobacz inną łazienkę z drewnem. "To wnętrze to wynik kompromisu"