Mała łazienka w bieli i drewnie. Projektując swoją, Renata inspirowala się sauną

2023-11-03 13:23

– Żyję szybko, w dużym mieście, dlatego chciałam, aby moja łazienka była miejscem pogodnym – mówi Renata. Projektując ją, właścicielka inspirowała się sauną, kojarzoną ze spokojem i regeneracją. Czy drewno nadaje się do łazienki? Tak, ale tylko niektóre gatunki. Zobaczcie łazienkę Renaty.

Spis treści

  1. Nowoczesna łazienka z drewnem
  2. Jak ukryć pralkę w małej łazience?
  3. Szafka pod umywalkę nablatową
  4. Co na ścianę w łazience?
  5. Jakie dodatki do białej łazienki z drewnem?
Wmarzona łazienka Polaków

Nowoczesna łazienka z drewnem

Główną rolę w łazience Renaty i Adama grają olejowane lite deski tekowe. Są wzorzyste, dają dynamiczny efekt. Zastosowane na ścianie, podłodze i obudowie wanny optycznie powiększają wnętrze.

– Uwielbiamy je, ale musieliśmy na nie trochę poczekać. Przez pomyłkę dotarły do nas bowiem deski warstwowe, które nie nadają się do pomieszczeń wilgotnych. Opóźniły nam remont o trzy tygodnie – wspominają.  

W tworzeniu projektu łazienki Renatę dzielnie wspierał mąż. Jemu również zależało na przestrzeni niosącej spokój i ukojenie. Pełnej zieleni, materiałów i detali przybliżających ich do natury. Projektantka maksymalnie wykorzystała też metraż.

Jak ukryć pralkę w małej łazience?

We wnęce przy kominie wentylacyjnym zaplanowała zabudowę, w której zmieściła schowki i pralkę. – Mamy teraz więcej miejsca do relaksu – mówi.

Szafka pod umywalkę nablatową

Szafka pod umywalkę została wykonana na zamówienie. Jej korpus to stal lakierowana, a blat – drewno lakierowane w macie. – Dlaczego jej nie obudowałam? Tak jest minimalistycznie i bardziej dekoracyjnie – twierdzi projektantka.

Co na ścianę w łazience?

– Na matowych płytkach i olejowanym drewnie nie widać zacieków wody. Łazienka wygląda czysto i świeżo – cieszy się Renata.

Jakie dodatki do białej łazienki z drewnem?

Według projektantki – motywy roślinne wprowadzają do łazienki autentyczność i ciepło. Zgadzamy się z tym w stu procentach.

Wanna z funkcją prysznica
Renata Jachtoma-Mendak, JACHTOMA DESIGN, jachtomadesign.pl
Renata Jachtoma-Mendak, JACHTOMA DESIGN, jachtomadesign.pl

Projektując łazienkę, musimy przyjrzeć się naszej codzienności i potrzebom. Prysznic to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w dużym tempie i chcących oszczędzać wodę. Wanna z kolei gwarantuje dłuższe chwile relaksu, ale kąpiel w niej nie jest zbyt eko. Zatem, co wybrać, a może jedno i drugie? Decydując się na rozwiązanie dwa w jednym, czyli wannę z natryskiem, zwróćmy przede wszystkim uwagę na baterię wannowo-prysz-nicową. Powinna składać się z wylewki do wanny, słuchawki i deszczownicy. Może być w wersji natynkowej – z widocznymi przyłączami wody – albo podtynkowej (przyłącza są schowane w ścianie). Ważne jest dostosowanie wysokości natrysku i deszczownicy do naszego wzrostu. O czym jeszcze warto pamiętać? O montażu parawanu ze szkła, pleksi lub tkaniny, który osłoni łazienkę przed wodą. Dobrze też, gdy kupimy wannę z płaskim dnem i jak najbardziej szeroką.

Zobacz inną łazienkę z drewnem. "To wnętrze to wynik kompromisu"

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE