Mała łazienka: mocne wzory i kolor szary złagodzone białą ceramiką

2016-03-10 17:37

Projekt małej łazienki też może być zgodny z najnowszymi trendami. Wzorzyste płytki cementowe, niekoniecznie jasne, także sprawdzą się w małej łazience. Zobaczcie jak może wyglądać mała łazienka w stylu marokańskim!

Wzorzysty projekt małej łazienki
Autor: Mariusz Bykowski Mała łazienka urządzona w marokańskim stylu. Projekt łazienki zaprzecza ogólnym zasadom, że mała przestrzeń powinna być przede wszystkim jasna. Istotne było tutaj idealnie połączenie wzoru na płytkach stykających się na kilku płaszczyznach w jednym miejscu.  WC – Koło; brodzik z konglomeratu Terran – Roca; armatura – Omnires; płytki FS – Peronda; gres – Max-Fliz;kosmetyki, ręcznik – Nap; mydelniczka – BoConcept; kabina prysznicowa Sea-Horse; umywalka – Leroy Merlin

Spis treści

  1. Jak urządzić małą łazienkę? A może wbrew regułom?
  2. Czytaj też: duże lustro powiększy małą łazienkę
  3. Projekt małej łazienki: funkcjonalność to podstawa
  4. Zobacz też: dywan z płytek cementowych

Jak urządzić małą łazienkę? To nigdy nie jest łatwe. Pierwszą radą z jaką zawsze się spotykamy we wszystkich poradnikach jest to żeby aranżacja małej łazienki była utrzymana w jasnych kolorach, była dobrze oświetlona i wyposażona w duże lustra. Jednak nie jest to jedyny słuszny pomysł na małą łazienkę! Zobaczcie jak małą łazienkę, wbrew ogólno obowiązującym zasadom, zaprojektowała architekt wnętrz Magdalena Milejska z pracowni Odwzorowanie!  

Jak urządzić małą łazienkę? A może wbrew regułom?

Za sprawą optycznych trików w rodzaju jasnych ścian, luster i ukrytych świateł mała łazienka nie powiększy się na tyle, żeby warto było się tym ograniczać. Może warto zdecydować się na ciemne kolory i oryginalne wykończenie ścian i podłogi? W projekcie łazienki, w marokańskim stylu, wykorzystano kafle o wyrazistych wzorach i  kolorach. W małej łazience ułożenie takich płytek nie jest łatwe, szczególnie gdy (tak jak tutaj) pojawiają się na kilku, zbiegających się ze sobą płaszczyznach. Wzory muszą do siebie pasować, inaczej dadzą meczące wrażenie chaosu. Początkowo planowano umieścić w kabinie prysznicowej odpływ liniowy. Jednak warunki techniczne wymusiły zastosowanie brodzika. Projektantka wnętrz zaproponowała nowoczesny brodzik z konglomeratu, co też pozwoliło na zachowanie harmonii.

Czytaj też: duże lustro powiększy małą łazienkę

Projekt małej łazienki: funkcjonalność to podstawa

Zazwyczaj  zabudowę stelaża za toaletą prowadzi się do samego sufitu. Jednak ani właściciel mieszkania ani projektantka wnętrz nie przepadają za takimi rozwiązaniami. Powstał więc występ, który służy jako półka i razem z kominem oraz podestem pod umywalkę tworzy przestrzenną formę – mocną szarością wybijającą się z wzorzystego tła. Biała, masywna ceramika  łazienkowa równoważy mocny wzór kafli i trochę uspokaja optycznie aranżację małej łazienki.

Zobacz też: dywan z płytek cementowych