Łazienkowa biżuteria. Podpowiadamy, jakie baterie wybrać, by były prawdziwą ozdobą

2022-09-22 12:44

Ładne i sprawnie działające baterie to jedne z ważniejszych „sprzętów” w łazience. Dziś bierzemy pod lupę te umywalkowe, wannowe i prysznicowe. Sprawdzamy ich funkcje, przyglądamy się trendom. Doradzamy, na które modele postawić, gdy chcemy dbać o ekologię.

Bateria umywalkowa
Autor: serwis prasowy marki Hansgrohe EKOLOGIA W PRAKTYCE W ciągu minuty przez zwykłą baterię umywalkową przepływa ok. 13 l wody, a przez Metropol Hansgrohe – do 5 l. To zasługa technologii EcoSmart: zmieszania wody z powietrzem oraz specjalnego ogranicznika przepływu. W efekcie powstaje pełny strumień spienionej wody. Metropol wyróżnia się wysoką wylewką (idealną do umywalek nablatowych), dostępną w odcieniach złota, brązu, czerni i bieli.

DESIGN I WYGODA

Vita włoskiej marki Cisal zachwyca organicznym kształtem (my dostrzegamy w niej gałąź, a ty?). Dzięki białemu matowemu wykończeniu jest praktyczna w utrzymaniu (nie widać na niej odcisków palców czy kropel wody).

Bateria umywalkowa
Autor: serwis prasowy marki Cisal

RUCHOMA WYLEWKA

…Przydaje się nie tylko w kuchni. Także w łazience, gdy chcemy opłukać umywalkę lub pomóc dziecku myć ręce, jest bardzo na miejscu.

Bateria umywalkowa
Autor: serwis prasowy marki Kludi Na zdj. bateria stojąca umywalkowa Zenta marki Kludi, obrotowa wylewka, głowica ceramiczna z ogranicznikiem wypływu gorącej wody.
Mniejsze zużycie wody

Zadbają o nie baterie z perlatorami i aeratorami napowietrzającymi strumień (z kranu wypływa mniej wody, a ty wcale tego nie odczuwasz). Jednouchwytowe, bezdotykowe – skracają czas potrzebny na odkręcenie i zakręcenie kranu, a termostatyczne – na ustawienie pożądanej temperatury. Z funkcją stop przydatną np. podczas mycia zębów lub zbyt długiego prysznica.

W ZASIĘGU RĘKI

Mieszacz ułatwia regulację strumienia, aerator napowietrza wodę, wąż natrysku chowa się pod rant wanny… Jeśli lubisz relaks w kąpieli, spodoba ci się ta jednouchwytowa bateria Alea, do montażu na brzegu wanny. Elegancka i praktyczna.

Bateria wannowa
Autor: serwis prasowy marki Laveo

KASKADA XXI WIEKU

Oszczędność czasu i wody to zalety baterii termostatycznych. A jeśli dodamy do tego elektroniczne sterowanie? Luksus!

Bateria wannowa
Autor: serwis prasowy tresgriferia.com Na zdj. podtynkowy zestaw nawannowy Shower Technology – elektroniczna centralka termostatyczna, kaskadowa wylewka, natrysk.

WYSOKO MIERZY

Fiesta Ferro ma niemal 90 cm „wzrostu”, wylewkę o długości 21 cm oraz 1,5-metrowy wąż natryskowy w oplocie z metalu. Idealne warunki do tego, by zamontować ją przy wannie wolnostojącej.

Bateria wannowa
Autor: serwis prasowy marki Ferro

Z WYCIĘCIEM

Ścienną baterię Amazonit firmy KFA Armatura wyróżnia uchwyt z wycięciem (nie ślizga się w mokrej dłoni i ma unikatowy wygląd). Z kolei napowietrzacz „coin slot” w wylewce można łatwo odkręcić do czyszczenia, np. za pomocą monety. To ważne – bo każdy aerator spełnia swoje zadanie tylko wtedy, gdy nie jest zakamieniony lub brudny.

Bateria wannowa
Autor: serwis prasowy marki KFA Armatura

SIŁA W DELIKATNOŚCI

Zestaw natryskowy Meta marki Dornbracht wyróżnia się smukłą linią, zajmuje mało przestrzeni. Jego rączkę prysznicową wyposażono w system antikalk oraz zawór zwrotny. Maks. przepływ 9 l/min. 1100 zł, superlazienka.pl. Dobrze wygląda z płaską okrągłą deszczownią, np. Tara z podłączeniem ściennym.

Łazienka z prysznicem
Autor: serwis prasowy marki Dornbracht

CZYSTY MINIMALIZM

Bateria prysznicowa Cylinder marki Maier, z mieszaczem, w zestawie natrysk i uchwyt ścienny, szczotkowana stal, kolor miedzi.

bateria prysznicowa
Autor: serwis prasowy marki Maier

WEDŁUG NASTROJU

Orzeźwiający prysznic czy kojące krople deszczu? W systemie prysznicowym Grohe SmartControl 310 możesz łatwo zmieniać między dwoma strumieniami natrysku i trzecim – słuchawki ręcznej. Do wyboru masz nawet dwa źródła wody jednocześnie. Dzięki technologiom Grohe TurboStat (termostatycznej) i Grohe CoolTouch (zapobiegającej oparzeniom o powierzchnię armatury), rozkoszujesz się prysznicem, tak jak lubisz.

bateria prysznicowa
Autor: serwis prasowy marki Grohe

MODNA CZERŃ

Armatura w tym kolorze cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Jest wyrazista, ładnie kontrastuje z bielą, a na ciemnym tle staje się niemal niewidoczna w łazience. Na zdj. bateria natryskowa Pretto marki Laveo, podtynkowa, nowoczesny design, łatwa w czyszczeniu, dyskretne pokrętła i smukła rączka natrysku, deszczownia montowana do ściany.

Łazienka z prysznicem
Autor: serwis prasowy marki Laveo

PANEL BEZDYSKUSYJNY

Scena jak w hotelu… Który przycisk wcisnąć, by poleciała woda, a którym ustawić temperaturę? Sterowanie systemem natryskowym Kludi Cockpit Discovery jest intuicyjne, nie wymaga żadnych naciśnięć. Pokrętła są pochylone pod kątem 40˚, co ułatwia ich obsługę. Brawa za praktyczną półkę z aluminium.

bateria prysznicowa
Autor: serwis prasowy marki Kludi
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE