Łazienki z ładnymi płytkami inspiracje: 15 łazienek z prawdziwych mieszkań

2016-03-21 17:19

Łazienki i płytki to para nierozłączna. Wybraliśmy 15 inspiracji na łazienki z ładnymi płytkami - zdjęcia pochodzą z prawdziwych wnętrz. Moda na wykańczanie płytkami ścian i podłóg w łazienkach nie przemija, zmieniają się tylko trendy we wzornictwie i kolorystyce płytek łazienkowych.

Zanim wybierzemy się do sklepu z płytkami trzeba najpierw dokładnie przemyśleć aranżację łazienki, zmierzyć wnętrze i rozplanować ustawienie wyposażenia. Dopiero po dokładnym rozmierzeniu płytek można wybrać się na zakupy. Jakie płytki łazienkowe są modne? Na pewno niezmiennie od lat trwa moda na wykańczanie ścian i podłóg łazienki płytkami.

Łazienki i płytki inspiracje

Jeśli chodzi o trendy to obecnie popularne są płytki łazienkowe w dużych rozmiarach, a także płytki łazienkowe imitujące naturalne materiały: kamień, drewno. W nowoczesnych aranżacjach łazienek pojawiają się też często płytki imitujące beton. Na topie są też białe i szare łazienki.

Instrukcja: jak rozmierzać płytki >>>

Często w białych łazienkach w celu urozmaicenia aranżacji pojawiają się płytki o ciekawej fakturze. Coraz chętniej wykańczamy podłogi nowoczesnych łazienek lub łazienke w stylu vintage płytkami podłogowymi z wyraźną geometryczną fakturą, zazwyczaj w kolorze czarno-białym. Takie płytki tworzą ciekawy wzór przestrzenny. Jeśli zależy nam dekoracyjności w aranżacji łazienki warto wybrać do wykończenia fragmentów ścian mozaikę lub ciekawe dekory oferowane przez producentów płytek. Mozaiki mogą stanowić samodzielne wykończenie łazienki albo być dekoracją uzupełniającą dla innych płytek. Często używane są do wykończenia ścian pod prysznicem, czy obudowy wanny. Był boom na płytki fazowane, jak z paryskiego metra, które szturmem podbiły polskie wnętrza. Ale wybierając bardzo popularny wzór płytek, pamiętajmy że może się nam szybko znudzić, bo pojawi się zaraz nie tylko w naszej łazience, ale i kawiarniach, restauracjach, czy salonach urody.

W galerii zdjęć prezentujemy 15 pomysłów na łazienki z różnymi płytkami, które pochodzą z prawdziwych wnętrz. Dobra inspiracja dla tych, którzy są na etapie planowania aranżacji własnej łazienki.