Łazienka z ażurową ścianką

2008-09-29 2:00

Ażurowe ścianki działowe w łazience to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Dzielą wnętrze łazienki na dwie strefy: kąpielową i kąt z umywalką. Są też dodatkowym miejscem na różne łazienkowe akcesoria - urządzanie łazienek z ażurowymi regałami.

Łazienka ma powierzchnię 5,6 m2. Po podzieleniu na strefy ścianką działową z płyty gipsowo-kartonowej wnętrze jej wcale nie wydaje się mniejsze, a na pewno jest bardziej uporządkowane. Na szerokich półkach podczas urządzania łazienki można umieścić wszystkie niezbędne tutaj drobiazgi. Zamontowane na bokach ażurowych ścianek działowych lustra powiększają optycznie wąskie przejście pomiędzy strefami. Pas luster biegnie także na całej długości ściany nad umywalką, dzięki temu cała łazienka wydaje się bardziej przestronna.

Urządzanie łazienki: strefa z umywalką

W pierwszej części urządziliśmy strefę szybkiego mycia z lustrem i umywalką. Naprzeciw niej, pod długim blatem, umieściliśmy pralkę i kosz na brudną bieliznę, tworząc wygodną minipralnię. To rozwiązanie korzystne zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Blat przesłania pralkę i kosz, a jednocześnie jest wygodnym miejscem do składania upranych ubrań. Nad blatem zamocowaliśmy relingową półkę, wystarczająco głęboką, by można było suszyć na niej ręczniki i pranie.

Ścianka działowa w łazience: część kąpielowa

W części kąpielowej, którą wyznaza ścianka działowa oprócz wanny znalazły się bidet i toaleta. Oba urządzenia zawieszone zostały na stelażu montażowym, co znacznie ułatwia utrzymanie w czystości podłogi wokół nich. Nad stelażem powstała wygodna półka na łazienkowe akcesoria. Białe ściany i podłoga w tym samym kolorze sprawiają, że pomieszczenie mimo sporej liczby sprzętów nie wygląda na przepełnione. Fragmenty ścian urozmaiciliśmy turkusowo-zielonymi kafelkami - łazienka wydaje się mniej sterylna.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE