Łazienka w kolorach piasku i słońca

2008-10-02 2:00

Kolorystykę łazienki zainspirowały barwy piasku i słońca. Wprawdzie nie wszystkie urządzenia wymieniono na nowe, ale aranżacja łazienki zmieniła się nie do poznania. Projekt łazienki w radosnych kolorach wprawia w dobry nastrój od rana.

Właścicielce zależało na tym, by remont łazienki ograniczyć do niezbędnego minimum. Chciała jednak zdecydowanie odmienić wystrój łazienki. Dlatego nie zmieniła usytuowania sanitariatów i oczekiwany efekt stylistka starała się osiągnąć, operując jedynie kolorystyką materiałów wykończeniowych. Aranżacja łazienki jest ciepła i energetyczna. Pojawiła się nowa kolorowa glazura, dywaniki łazienkowe, akcesoria do łazienki. Zamiast kabiny powstała prosta bryła obudowy, do której zamontowane zostały drzwi z hartowanego szkła.

Przed remontem łazienki:

Ściany - były bardzo nierówne, a płytki glazury pokrywały tylko ich część, przy prysznicu.
Wyposażenie łazienki - brodzik, kabina prysznicowa i bateria natryskowa wymagały wymiany, brakowało szafek, dużego lustra oraz górnego oświetlenia.
Podłoga - pokryta była wykładziną.

Cel remontu: łazienka ma sprawiać wrażenie przestronniejszej, ale większość sprzętów - w tym wc i umywalka - musi pozostać. Tylko kabina prysznicowa wymagała wymiany. Za sprawą odpowiednio dobranej kolorystyki glazury i terakoty, dobrze rozplanowanego oświetlenia oraz dużych luster wnętrze przeszło kurację odmładzającą.

Łazienka: usunięcie starych płytek

Właścicielce najbardziej przeszkadzały nierówne, pokryte farbą ściany i wykładzina na podłodze - wszystkie prowizoryczne rozwiązania, na które zdecydowała się kilka lat temu, będąc jeszcze studentką. Postanowiła w końcu pozbyć się starych płytek glazury a półokrągły brodzik zastąpić murowanym. Zamiast typowej kabiny prysznicowej powstała nisza wydzielona ścianką działową z wodoodpornych płyt g-k. Wygląd łazienki szpeciły też rurki kaloryfera - trzeba je było sprytnie zamaskować. Do wykonania ich obudowy posłużyły płyty g-k.

Łazienka: nowe płytki łazienkowe

Po wyrównaniu ścian można było położyć nową glazurę. Projektantka poleciła białe i żółte płytki oraz kwiatowe dekory z tej samej kolekcji. Te ostatnie akcentują strefę umywalki oraz WC i pojawiają się w formie pionowego pasa pod prysznicem. Miejsce obok umywalki wykorzystano na podręczną półeczkę z płyty g-k pokrytej biała glazurą. Podłogę ozdobiły płyty gresowe w jasnym, ciepłym odcieniu.

Sufit podwieszany

Podwieszany sufit z płyt g-k pozwolił na umieszczenie halogenowych punktów świetlnych. Trzy doświetlają strefę umywalki i WC, a dwa pozostałe znalazły się pod prysznicem oraz przy wejściu do łazienki. Sufit, pomalowany biała farbą, optycznie rozjaśnił i powiększył niewielką przestrzeń pomieszczenia.

Ściana przy drzwiach i kabinie prysznicowej

Fragmenty ścian przy drzwiach do łazienki i obok kabiny prysznicowej pomalowano farbą w jasnożółtym odcieniu. Chodziło o to, aby zgrały się z kolorystyką pozostałych materiałów i dodały wnętrzu lekkości.

W aranżacji łazienki użyto:
Podłoga: gres szkliwiony Majolika, wym. 33,3x33,3 cm, CERAMIKA TUBĄDZIN; Ściany i sufit: farby lateksowe: biała i jasnożółta, CAPAROL; płytki glazury: żółte i białe Majolika, wym. 20x2 cm, dekor Majolika Nimfea, wym. 20x20 cm, CERAMIKA TUBĄDZIN; Wyposażenie i oświetlenie: zestaw natryskowy, OMNIRES; drzwi do kabiny prysznicowej ze szkła hartowanego, Akord Pivot, szer. 80 cm, KOŁO; oświetlenie haloenowe, CATORAMA; Dodatki: ręcznik kąpielowy, szlafrok, dywanik,słoik, torba, kamienie do dekoracji, IKEA; klapki japonki, ROXY; kwiaty gerbery sztuczne, SIA; żele do kąpieli, mydło, rękawica, DOUGLAS; ręcznik plażowy, THIS&THAT.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE