Łazienka w bloku: projekt łazienki w dobrych proporcjach

2015-12-03 18:20 Agnieszka Zawadzka
Projekt łazienki w dobrych proporcjach
Autor: Mariusz Purta Wanna wolnostojąca (Marmorin) zmieściła się „na styk”. Wraz z nowoczesną armaturą (Zuchetti) oraz olejowanym drewnem tekowym tworzą atmosferę spa. Aby w łazience mogła się pojawić kabina prysznicowa, pralka musiała wynieść się do szafy w holu. Wszystkie ściany, również pod natryskiem, pokrywa masa dekoracyjna (Creativo – Bautech), imitująca biały beton, zabezpieczona środkiem wodoodpornym. Dzięki przeszkleniu części ściany do wnętrza wpada światło dzienne z sąsiedniej sypialni.

Projekt łazienki w bloku nie ograniczył żadnych marzeń: wolno stojąca wanna, szklana kabina prysznicowa, egzotyczne drewno i doskonale dobrane oświetlenie sprawiło, że wnętrze łazienki w bloku nabrało charakteru wytwornego SPA. Zobaczcie jak osiągnięto ten spektakularny efekt!

Łazienka w bloku, która spełnia kryteria wygodnego SPA? Marzenia o pięknej, wygodnej i stworzonej do relaksu łazience zrealizowano w projekcie niewielkiej łazienki w bloku.

Łazienka w bloku: biel ze strukturą betonu

Dominujący w projekcie łazienki w bloku kolor biały znakomicie rozświetlił i optycznie dodał metrażu pomieszczeniu kąpielowemu. Biel na ścianach zróżnicowano poprzez wykończenie białych ścian porowatą strukturą (betonową). Biel pięknie uwypukliła także drewnianą podłogę z długich desek drewna egzotycznego. Drewno przewija się także na półce nad wolno stojącą wanną oraz w strefie umywalkowej jako podstawa dla umywalki. LEDowe podświetlenie głównego, kwadratowego (ale z zaokrąglonymi narożnikami) lustra nad umywalką, jak i praktycznego okrągłewgo lusterka pomocniczego na wygodnym wysięgniku, ułatwia zabiegi pielęgnacyjne i wykonanie perfekcyjnego makijażu. Lustro nad umywalką skrywa także funkcjonalną szafkę na drobne kosmetyki. Miminum dodatków dobrano spójnie w białej kolorystyce. Ciekawie wyróżniono strefę przechowywania kosmetyków dzięki imitującemu beton pojemnikowi (nawiązanie do struktury na ścianie). Szklany lampion, miętowo-błękitne ręczniki i kosz z naturalnych materiałów ociepliły chłodną aranżację łazienki w bloku i dodały jej relaksacyjnego sznytu.

Czytaj też: Białe wnętrza z charakterem >>>

Łazienka w bloku: marzenie o wannie wolno stojącej spełnione!

Gabaryty łazienki w bloku nie stanowiły przeszkody dle realizacji marzeń o wolno stojącej wannie. Zmieściła się co do centymetra, stanowiąc nie tylko funkcjonalne wyposażenie relaksacyjnej łazienki, ale i designerską jej oprawę. Zaokrąglone kształty łazienkowej ceramiki złagodziły chłód otaczającej bieli. Pomiędzy miską WC a wejściem do łazienki, wygospodarowano miejsce na wygodną kabinę prysznicową. Dzięki szklanym, w pełni przeziernym ścianom optycznie nie zabrała przestrzeni, a łazienka w bloku nie straciła relaksacyjnego charakteru typowego hotelowym gabinetom SPA.

Czytaj też: Sposoby na małą łazienkę w bloku >>>

Projekt łazienki w dobrych proporcjach
Autor: Mariusz Purta