Łazienka w bieli. Trójwymiarowe płytki na podłodze dały efekt WOW

2023-06-02 14:01

Biel i minimalistyczna zabudowa tworzą wrażenie ładu i spokoju. Ale tylko pozornie nic tu się nie dzieje. Światło odbija się od wypukłych płytek oraz błyszczących frontów szafek i wypełnia wnętrze refleksami. Podłogowe płytki układają się w trójwymiarowy dywan. Efekt dopełnia nowoczesna sztuka młodych artystów.

Łazienka z prysznicem
Autor: Radek Wojnar

Kubie od początku odpowiadał układ łazienki, która jest długa i szeroka – obyło się więc bez przestawiania ścian. – Zależało mi, by wnętrze było jasne, dobrze oświetlone i odróżniało się od reszty mieszkania urządzonego w ciepłych kolorach. Ponieważ cenię porządek, chciałem mieć jak najwięcej szafek, w których można schować wszystkie kosmetyki i przybory. Jestem właścicielem dwóch kotów, więc istotne stało się też pomysłowe ukrycie kuwety, ale tak, by mogły wygodnie z niej korzystać – mówi.

Specyficzny kształt wnętrza pozwolił projektantce Ewelinie Golinowskiej na wyodrębnienie w łazience dwóch funkcjonalnych stref. W jednej mieści się kabina prysznicowa. Po drugiej stronie umieszczono ciąg szafek z lakierowanego MDF-u, przykrytych szarym blatem z konglomeratu, który łatwo utrzymać w czystości, a do tego jest ciepły, przyjemny w dotyku. Zgodnie z życzeniem właściciela wpuszczono w niego dużą, prostokątną umywalkę.

Kuba nie przepada za wylegiwaniem się w wannie, zdecydował się więc na kabinę typu walk-in (bez drzwi), z brodzikiem o wym. 120x90 cm. Większość ścian wyłożono fazowanymi płytkami ceramicznymi, dającymi efekt ceglanego muru. Na podłogę właściciel, wielbiciel stylu vintage i op-artowych wzorów, wybrał płytki gresowe tworzące trójwymiarową iluzję. Łazienkę oświetlają dwie świetlówki liniowe. Halogenowy kinkiet na suficie zamocowano po to, by wydobywał urok czarno-białej grafiki.

Efekt 3d

Choć łazienka utrzymana jest w spokojnej bieli, wzory i faktury dodają jej dynamizmu. Efekt „ceglanego” muru ułożonego z fazowanych płytek ceramicznych podkreśla ciemna fuga. W błyszczących frontach szafek odbija się trójwymiarowy wzór płytek podłogowych, który wzmacnia wrażenie 3D. Iluzję przestrzeni wprowadza też grafika nad pralką, wykonana na zamówienie pod wymiar ściany. Wąska szafka z dyskretnym uchwytem (obok pralki) skrywa kosz na pranie i jest wyposażona w cargo.

Łazienka
Autor: Radek Wojnar

Strefa kota

Kocią kuwetę ukryto w ciągu szafek podumywalkowych. Prowadzą do niej drzwiczki z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF z wyciętym półokrągłym otworem.

Łazienka, schowek dla kota
Autor: Radek Wojnar

Za mleczną taflą

Lola przysiadła na blacie z konglomeratu. Kotka ma zadatki na gwiazdę. Uwielbia błysk fleszy i pozowanie do zdjęć. Po lewej szafka wisząca z frontem z mlecznego lacobelu, z podcięciem ułatwiającym otwieranie.

Kot
Autor: Radek Wojnar

Gra czerni i bieli

We wnęce nad stelażem podtynkowym zawisł minimalistyczny rysunek, przedstawiający portret partnera właściciela. Praca ta stanowi część projektu artystycznego „Policzone włosy”, zrealizowanego wspólnie przez graficzkę Peperski i kreatorkę fryzur Jagę Hupało. Jej oszczędna forma, przywodząca na myśl kaligrafię, doskonale współgra z ascetycznym wystrojem łazienki.

Łazienka
Autor: Radek Wojnar
Sposób na kocią kuwetę w łazience
Ewelina Golinowska-Bieniek, EG Projekt, egprojekt.pl
Ewelina Golinowska-Bieniek, EG Projekt, egprojekt.pl

Każdy właściciel kota zastanawia się, gdzie ustawić kuwetę, by była jak najmniej widoczna. Najlepiej schować ją w zabudowie. W łazience Kuby szafka z kuwetą została wpisana w ciąg szafek pod blatem. By ją estetycznie wkomponować, powinna mieć szerokość taką samą jak inne szafki pod blatem i być z nimi zlicowana. Drzwiczki do niej wykonano z płyty MDF, wycięto w nich otwór przypominający wejście do kociego domku i zamocowano na metalowych zawiasach, dzięki czemu można je otwierać jak zwykłą szafkę. Taki system ułatwia wysuwanie kuwety i sprzątanie schowka. Należy pamiętać, że wygląd kociej toalety powinien być dopasowany do stylu łazienki. Jeśli łazienka jest urządzona klasycznie, można pokusić się np. o delikatnie zdobiony, fazowany front, a sam otwór podkreślić ramką. Można również poeksperymentować z kształtem otworu wejściowego. Albo wykonać dekoracje kojarzące się z kotem, np. wyciąć z folii samoprzylepnej kocie wąsy i przykleić do frontu szafki. Wszystko zależy od naszej fantazji i upodobań... kota.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE