Łazienka: prywatny salon kąpielowy

2008-09-29 2:00 Magdalena Kochanowska

Współczesny salon kąpielowy to nie okazała, urządzona z przepychem łazienka, którą wystawia się na pokaz gościom. Na czasie są łazienki wyglądające jak prywatne salony wellness, bliższe wystrojowi XVIII-wiecznego buduaru. To wnętrza, w których łatwiej urządzić randkę niż huczne przyjęcie.

Nadchodzi czas triumfu osobistej oazy wyciszenia, którą będzie ładnie urządzona łazienka. Najbardziej wyszukany luksus to nie ten przeznaczony na pokaz, ale stworzony na potrzeby własnej, intymnej przyjemności. Salon kąpielowy nie jest już okazałą, urządzoną z przepychem łazienką, którą wystawia się na pokaz gościom. Akcesoria w tak urządzonych łazienkach powinny prezentować najwyższy poziom technologii, bo cała przyjemność kąpieli nie polega na samym posiadaniu tych cudownych rzeczy, ale na korzystaniu z nich. Salon kąpielowy coraz częściej bywa sytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni i w zamyśle architekta stanowi integralną część strefy odpoczynku. Taka łazienka to intymny luksus i dowód najwyższego poziomu snobizmu, bardzo zdrowego.

Łazienka - twój prywatny salon kąpielowy
Autor: Krzysztof Zasuwik
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021