"Łazienka dla Ciebie", czyli jak połączyć oczekiwania i możliwości, by "uszyć na miarę" łazienkę idealną

2022-09-26 15:01 Materiał sponsorowany

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w niej zaczynamy i kończymy dzień. Jak wyjść poza schemat i urządzić ją według własnych zasad? Z poradnikiem "Łazienka dla Ciebie" będzie to znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać.

Poradnik Łazienka dla Ciebie, Akademia Roca 2022
Autor: materiały prasowe

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie. Musi spełniać wszystkie potrzeby domowników - zarówno te funkcjonalne, jak i estetyczne. Nowy e-book z serii Akademii Roca inspiruje nietuzinkowymi pomysłami, ale też zdradza kilka sprawdzonych i skutecznych przepisów na ekologiczne środki czyszczące.

Czym jest Akademia Roca poradnik "Łazienka dla Ciebie"

Akademia Roca to cykl poradników, które zostały stworzone z myślą o osobach zainteresowanych funkcjonalnym, estetycznym i przy okazji ekologicznym urządzaniem łazienki. Akademia ma na celu udzielenie merytorycznego wsparcia wszystkim, którzy są na etapie urządzania łazienki lub dopiero planują remont. Eksperci Roca (rodzinnej hiszpańskiej firmy, będącej światowym liderem w dziedzinie wyposażenia łazienek) cyklicznie tworzą kompleksowe e-booki, w których można znaleźć porady i inspiracje dotyczące remontu łazienki, dobrania odpowiednich produktów czy stylu pomieszczenia.

Poradnik "Łazienka dla Ciebie" powstał w ramach Akademii Roca 2022. Zachęca do sięgania po nowe technologie i materiały, ale też do eksperymentowania oraz wychodzenia poza schematy.

To must have dla wszystkich, którzy szukają inspiracji dotyczących urządzania wymarzonej i perfekcyjnie dopasowanej do swoich potrzeb łazienki. Pobierz poradnik "Łazienka dla Ciebie".

Co jest najważniejsze podczas urządzania łazienki?

Z pewnością należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań - co jest dla nas ważne, na czym się skupić, w jakim stylu zaaranżować tę przestrzeń?

"Warto potraktować łazienkę nie jako wnętrze, które ma spełniać czysto praktyczną funkcję, ale jako kolejny pokój, tyle że kąpielowy. Ta zmiana w nastawieniu otworzy nowe możliwości w urządzaniu i dekorowaniu łazienki" – czytamy w poradniku "Łazienka dla Ciebie".

Wyniki badania przeprowadzonego w ramach Akademii Roca pokazuje, że dla większości z nas liczy się wystrój.

"Wygląd łazienki ma duże znaczenie dla Polaków - prawie ośmiu na dziesięciu zapytanych przyznaje, że estetyka tego wnętrza jest istotna. Jednocześnie, w przypadku urządzania łazienki, dla 60 proc. ważna byłaby możliwość dopasowania wszystkich elementów do własnych potrzeb. Kolejne istotne elementy to: wysoka jakość materiałów i wyposażenia (52 proc.) oraz ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni (49 proc.)” - czytamy w poradniku "Łazienka dla Ciebie.

Ankietowani mężczyźni przyznali, że cenią sobie wysoką jakość materiałów i wyposażenia łazienki, z kolei dla kobiet ważniejsze jest dopasowanie wszystkich elementów do swoich potrzeb. Panie doceniają także ekologiczne i antybakteryjne rozwiązania oraz obecność roślin w łazience.

Klasyczna czy oryginalna?

Styl klasyczny - czyli jasna a nawet biała baza w postaci prostych płytek, uzupełniona eleganckim wyposażeniem czy stylowymi meblami - jest uniwersalny, ponadczasowy i będzie pasować do wielu wnętrz. Jeśli jednak klasyka nie jest w twoim stylu, to w poradniku "Łazienka dla Ciebie" znajdziesz masę innych pomysłów na aranżacje, m.in. propozycję łazienki w modnym kolorze Very Peri (wybrany przez Instytut Pantone'a Kolorem Roku 2022). Ciekawym pomysłem na aranżację jest także rezygnacja z popularnych płytek ściennych na rzecz tapety odpornej na wilgoć. Takie rozwiązanie może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia i daje duże pole do popisu. Inną wartą uwagi propozycją jest umieszczenie w łazience roślin doniczkowych. W tym pomieszczeniu doskonale odnajdą się gatunki, które lubią wilgoć - paprocie i skrzydłokwiaty.

„Jest to na tyle uniwersalny element dekoracji wnętrza, że wpasuje się w każdy styl - zarówno minimalistyczny, jak i barokowy przepych. Idealne podkreśli charakter wnętrz boho i balijskich” - czytamy w poradniku.

Nie tylko urządzanie

O świeżo wyremontowaną łazienkę trzeba dbać! Gdy już uporamy się z urządzaniem, doborem materiałów i stylu, warto pomyśleć o tym, jak zapewnić czystość i świeżość w nowym wnętrzu. Akademia Roca zachęca do ekologicznego sprzątania. W poradniku "Łazienka dla Ciebie" znajdziemy także sporo porad, które dotyczą taniego i skutecznego sprzątania, korzystnego zarówno dla domowników, jak i środowiska.

Pobierz poradnik "Łazienka dla Ciebie"