Łazienka - niezależnie od stylu, charakteru czy wystroju - jest to wnętrze, w którym każdego dnia spędzamy pewien czas. Myśląc o łazience, jednym zazwyczaj przychodzi na myśl wnętrze, które ma nieść spokój i ukojenie po ciężkim dniu, dla innych jest to natomiast pomieszczenie, które powinno pobudzać do życia. W tym wszystkim kluczowe znaczenie ma projekt łazienki, a od nas zależy czy będzie to wnętrze wyważone i spokojne czy szalone i pobudzające. O tym zadecydują kolory w łazience. Wybraliśmy 11 aranżacji łazienek, które są kolorowe i energetyczne.

Projekt łazienki: jakie kolory do jakiego wnętrza?

Projekt łazienki jako wnętrza, w którym rozpoczynamy i kończymy każdy dzień, wymaga jednak przemyślenia. W zależności od tego jaki charakter łazienki chcemy osiągnąć, wybierzmy kolory, które będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Jeśli chcemy wizualnie ocieplić wystrój wnętrza łazienki postawmy na kolor czerwony, żółty albo pomarańczowy. Pamiętajmy, że chłodne kolory w łazience sprawdzą się w mniejszych wnętrzach, ponieważ optycznie je powiększą. Jeśli dysponujemy dużym metrażem łazienki, możemy pokusić się o czarne elementy armatury łazienkowej. Te, z pewnością dodadzą aranżacji łazienki wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy jednak, że nadmiar różnych kolorów i faktur też może przytłaczać wystrój wnętrza. Dlatego dekorację do kolorowej łazienki także wybierajmy z pomysłem - nie może ona zdominować całego wnętrza.

Kolorowa łazienka: dla tych bardziej i mniej odważnych

Dla odważnych idealnie sprawdzą się projekty łazienek, które charakteryzuje prawdziwa bomba kolorystyczna. Ożywcza łazienka wprowadzi optymistyczny akcent do każdego dnia i rozbudzi po leniwej nocy. Dla tych mniej odważnych proponujemy wnętrza łazienkowe, w których kolorem bazowym są jasne i stonowane barwy, a przełamanie monochromatycznego wnętrza stanowią zdecydowane akcenty. Biała łazienka to już klasyka. Modna, elegancka i bezpieczna. Decydując się na aranżację łazienki skąpanej w bieli, warto przełamać nieco sterylny charakter wnętrza i wzbogacić go wyrazistymi elementami wystroju łazienki. Tutaj możemy postawić na różne wzory i kolory. Pośród akcesoriów łazienkowych z pewnością znajdziemy coś co idealnie wpisze się w projekt łazienki i będzie pasowało do naszej osobowości.